Опитування: 56% американців хочуть, щоб Трампу заборонили обіймати держпосади після штурму Капітолія
Погроми в будівлі Конгресу США 6 січня вплинули на сприйняття американцями поки ще чинного президента Дональда Трампа, свідчить останнє спільне опитування телеканалу ABC News і видання The Washington Post.
89% респондентів засудили події в Капітолії, а 71% — вважає, що Трамп принаймні частково несе за них відповідальність. Крім того, 54% респондентів вказали, що Трампу повинні теоретично це може статися, коли Трамп перестане бути президентомвисунути кримінальні обвинувачення за підбурювання до повстання через події в Капітолії.
Прокоментували американці й другий імпічмент Трампу, який теоретично може призвести до заборони йому обіймати держпосади. Це підтримують 56% опитаних — тоді як під час попереднього імпічменту за усунення Трампа з посади висловлювалися 47% американців.
Як Трампу можуть заборонити обіймати держпосади? Для цього Сенат повинен визнати його винним за статтями імпічменту, оголошеними в Палаті представників, і після цього може простою більшістю голосів ухвалити таке рішення. Але голосування за імпічмент у Сенаті потребує мінімум двох третин голосів, і невідомо, чи вони знайдуться.
Події у Вашингтоні вплинули й на рейтинг схвалення дій республіканця: він опустився до 38% — це найнижчий показник за часів його президентства, який соціологи вже фіксували у серпні 2018 року. Водночас схвалюють дії Трампа на посаді 79% його однопартійців.
Крім того, 66% опитаних американців вважають, що Трамп поводився безвідповідально, висловлюючись із приводу виборів у США. 62% також вважають безпідставними твердження про можливі фальсифікації під час підрахунку голосів (серед республіканців, навпаки, 65% вважають, що існують надійні докази фальсифікацій).
6 січня сотні людей прорвалися через поліцейський кордон у будівлю Капітолія у Вашингтоні, де американський парламент мав затвердити результати виборів президента США. Засідання Сенату (а згодом — і Палати представників) тимчасово перервали, проте конгресмени зібралися на засідання дещо пізніше й усе-таки оголосили Байдена переможцем виборів.
Відомо, що внаслідок штурму загинули п'ятеро людей, серед яких четверо мітингарів та один поліцейський, також є інформація про поранених серед мітингувальників і правоохоронців. Детальніше про те, що відбувалось у Вашингтоні, читайте в нашому матеріалі.