«Опоблок» вважає подання генпрокурора щодо зняття недоторканості «безперервним тиском»
Політична партія «Опозиційний блок» розглядає повторне подання генерального прокурора Юрія Луценка щодо зняття недоторканості з депутатів партії Сергія Дунаєва, Дмитра Колєснікова та Олександра Вілкула як «безперервний тиск».
Політична партія «Опозиційний блок» розглядає повторне подання генерального прокурора Юрія Луценка щодо зняття недоторканості з депутатів партії Сергія Дунаєва, Дмитра Колєснікова та Олександра Вілкула як «безперервний тиск».
Заяву партія опублікувала на своєму офіційному сайті.
«Незважаючи на безперервний тиск, ми будемо продовжувати боротьбу за права і свободи українських громадян, ми захистимо своїх колег і соратників», — йдеться у заяві.
Також партія звернулася до посольств демократичних країн із закликом відреагувати на «системні переслідування опозиції», називаючи це «загрозою згортання демократії».
Партія назвала усі справи проти своїх депутатів «абсолютно надуманими і безпідставними».
18 вересня генеральний прокурор Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання про зняття недоторканності з трьох народних депутатів «Опозиційного блоку» Сергія Дунаєва, Дмитра Колєснікова та Олександра Вілкула.
Це повторне клопотання Луценка про зняття недоторканності з цих депутатів.
Раніше генеральний прокурор України Юрій Луценко вже вносив подання до Верховної Ради щодо притягнення до кримінальної відповідальної депутата Вілкула. Того ж дня генпрокурор просив Раду притягнути до кримінальної відповідальності депутата Колєснікова.
Дмитро Колєсніков у період з 24 грудня 2012 року по 2 березня 2014 року обіймав посаду голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Олександр Вілкул був главою Дніпропетровської облдержадміністрації з березня 2010 до 24 грудня 2012-го.
НАБУ порушило справу проти депутата Вілкула через можливе приховування нерухомості.
Раніше комітет з питань регламенту та організації роботи парламенту повернув Парубію подання на депутата «Опозиційного блоку» Сергія Дунаєва.
15 травня 2018 року генеральний прокурор Юрій Луценко підписав подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності депутата Дунаєва. Його підозрюють у поданні завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави.
Як встановили слідчі, Дунаєв у своїй декларації за 2015 рік вказав недостовірні дані. Ідеться про низку компаній, кінцевим власником яких є народний депутат, але які не зазначені у його декларації, зокрема: ТОВ «Телерадіокомпанія «Олві», ТОВ «Лізинг Інвест», ТОВ «Енергетична інвестиційна компанія» та інші.
Детективи вважають, що таким чином Дунаєв приховав понад 150 мільйонів гривень, які є часткою в статутному капіталі цих компаній. Крім того, слідство встановило, що деякі компанії мають рахунки в УкрСиббанку, до яких детективам напередодні отримали доступ.