Організатор «тітушок Майдану» Юрій Крисін отримав нову підозру за тероризування в'язнів у колонії

Юрій Крисін, засуджений за організацію нападу на журналіста В'ячеслава Веремія у 2014 році та обвинувачений в організації «тітушок Майдану», отримав нову підозру за місцем відбування покарання. Слідчі підозрюють його, двох «смотрящих» та спільника у тероризуванні в'язнів Торецької виправної колонії.

Про це hromadske повідомила речниця Департаменту стратегічних розслідувань Наталія Калиновська.

За даними слідства, «кримінальний авторитет» на прізвисько «Шкаф», а саме неодноразово засуджений Юрій Крисін, разом з двома «смотрящими» за установою та окремою її частиною та ще одним ув’язненим організував протиправні дії.

«Зловмисники тероризували двох інших утриманців колонії, змушуючи їх дотримуватися "злодійських законів", підкорюватися злочинному впливу, конфліктувати з адміністрацією установи та збирати кошти в так званий "общак"», — йдеться в повідомленні поліції.

За даними слідства, для переконливості «авторитети» нанесли двом в’язням тілесні ушкодження.

У Дарницькому суді Крисіну інкримінують злочини за п'ятьма статтями, зокрема катування та пособництво у вчиненні злочину (на фото — Юрій Крисін з адвокатом під час засідання Дарницького райсуду Києва, 31 травня 2018 року)Вікторія Рощина/hromadske

29 квітня слідчі повідомили про підозри всім чотирьом «авторитетам». Їм інкримінують ст. 392 Кримінального кодексу України за тероризування засуджених. У разі доведенні вини їм загрожує до 10 років позбавлення волі.

Адвокат Юрія Крисіна Ігор Василенко нам у коментарі зазначив, що він наразі не знає про цю ситуацію.

            Хто такий Юрій Крисін?

Юрій Крисін — 48-річний уродженець Донеччини, керівник охоронної фірми «П'ятий регіон». За даними слідства, в часи Майдану був організатором загонів «тітушок», співпрацював з бізнесменом Олексієм Чеботарьовим.

У червні 2018 року Крисіна засудили до п’яти років ув’язнення за організацію нападу на журналіста видання «Вести» В'ячеслава Веремія у ніч з 18 на 19 лютого 2014 року в Києві. Тоді так звані «тітушки» забили кийками та стріляли в журналіста. Від отриманих травм чоловік помер у лікарні.

Наразі у Дарницькому суді Києва також слухається справа щодо викрадення та катування «майданівців» у січні 2014 року. Зокрема йдеться про викрадення оператора Владислава Іваненка.

Тоді ж, за версією слідства, Чеботарьов запропонував Крисіну 200 тисяч доларів за протидію «майданівцям». Крисін погодився, але з 10 по 22 січня поїхав на відпочинок за кордон, а свої «повноваження» переклав на довірених осіб — Сергія Чемеса та Павла Бялая. Вони неофіційно працювали в охоронній фірмі Крисіна «П'ятий регіон» і належали до його найближчого оточення.

З-за кордону Крисін нібито спілкувався з замовниками та віддавав накази Чемесу та Бялаю телефоном. Сам він це заперечує. В цій справі, у разі доведення вини, Крисіну загрожує до 10 років позбавлення волі.

А що загалом зі справами Майдану?

Упродовж 2020 року слідчі у справах Майдану повідомили про підозру 37 особам і скерували до суду 19 обвинувальних актів щодо 25 людей (6 суддів, 13 правоохоронців, 6 цивільних).

Загалом у судах слухають 86 судових справ стосовно 176 осіб. Уже притягнули до відповідальності 343 осіб (34 високопосадовців, 185 силовиків, 16 прокурорів, 14 суддів і 70 цивільних).

У ДБР наразі перебуває 80 кримінальних проваджень, стосовно яких триває досудове розслідування.