Парламент Японії ухвалив резолюцію на підтримку України: закликають дипломатів робити все для миру
Нижня палата парламенту Японії — Палата представників — ухвалила резолюцію на підтримку України.
Про це повідомляють Верховна рада України та японські медіа NHK й Kyodo News.
У резолюції йдеться, що Японія «завжди з українським народом, який сподівається на стабільність своєї країни та регіону» і «серйозно занепокоєна» загостренням напруженості з боку РФ.
Депутати закликали Захід якнайшвидше відновити стабільність навколо України за допомогою дипломатії. У резолюції наголошується, що «будь-яка зміна кордонів за допомогою сили є неприйнятною».
Нижня палата парламенту також закликала уряд Японії використовувати всі дипломатичні ресурси, щоби «зробити все для зменшення напруженості в Україні та якомога швидше встановити мир».
У резолюції також зазначають, що Японія підтримує суверенітет і територіальну цілісність України.
Нагадаємо, резолюцію про підтримку України нещодавно також ухвалив парламент Польщі, засудивши агресивні дії Росії. Це також зробив парламент Грузії, але не згадуючи у резолюції агресію з боку РФ та її роль у деескалації.
Реакція влади Японії на російсько-українську війну
У серпні 2014 року Японія ввела санкції проти Росії. У список увійшли 40 людей, «безпосередньо пов'язаних з анексією Криму і дестабілізацією ситуацією в Україні», разом з експрезидентом України Віктором Януковичем та представниками керівництва Криму.
У грудні 2016 року посол Японії в Україні Сіґекі Сумі підтвердив, що Японія незмінно підтримує територіальну цілісність України та наполягає на збереженні санкцій проти Росії.
А у вересні 2020-го стало відомо, що Японія не підписала мирний договір з Росією щодо спірних територій Північних островів (Курильських) зокрема через анексію Криму.
Можливий новий напад з боку РФ
Росія нині вимагає від НАТО більше ніколи не розширюватися на схід, зокрема не брати Україну. США та Альянс уже відповіли й не погодилися на такі вимоги.
Водночас Москва ще до переговорів почала стягувати свої війська до кордонів з Україною. За даними Міноборони, біля кордонів України залишаються 140 тисяч російських військових. А в Білорусі на лютий заплановані військові навчання з Росією, і солдати вже починають прибувати до країни.
В українській розвідці кажуть, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Американські розвідники (відповідно до можливого сценарію, яким поділився Bloomberg) вважають, що наступ на Україну може відбутися у трьох напрямках: з окупованого Криму, Білорусі та з боку російського кордону.