Японія не підписала мирний договір з Росією щодо спірних територій Північних островів (Курильських) зокрема через анексію Криму.

Про це виданню Nikkei Asian Review повідомив колишній прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе, який нещодавно пішов у відставку.

Він зазначив, що у 2016 році на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним відчув, що той налаштований активно домагатися вирішення проблеми. Так, за словами експрем’єра, до його зустрічі з Путіним у Сінгапурі у листопаді 2018 року Росія і Японія були дуже близькими до остаточного врегулювання цього питання.

«Було розуміння, що ми нарешті наближаємося до закінчення перемовин», — розповідає Абе про врегулювання питання щодо островів.

Однак договір так і не підписали. Абе каже, що сталося це через зовнішні чинники, а саме ескалацію відносин між Вашингтоном і Москвою після анексії Криму. 

Спірна територія

Північні острови, які після Другої світової окупувала Росія і досі не віддає їх, називаючи Курильськими, — це архіпелаг у Тихому океані, що простягається від південного краю Камчатки до японського острова Хоккайдо.

Японія оскаржує приналежність островів Росії та вважає їх своєю територією.

Наразі на Курилах проживає всього 20 тисяч людей, а їх єдиним зв'язком із зовнішнім світом лишається паром на острів Сахалін, який курсує щотижня. В регіоні вкрай погана ситуація з доступом до інтернету і мобільного зв'язку і є всього 13 км асфальтованих доріг. 

Відставка Абе і його наступник

28 серпня 66-річний прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе оголосив про свою відставку через проблеми зі здоров’ям. Уряд він очолював безперервно з 2012-го, встановивши 24 серпня цього року рекорд за тривалістю перебування на посаді.

16 вересня парламент Японії більшістю голосів обрав голову правлячої Ліберально-демократичної партії 71-річного Есіхіде Сугу прем'єр-міністром країни. Він вже заявляв, що вестиме діалог з РФ щодо Північних островів.

Поділитись: