Патріарх кирило підтримав мобілізацію в рф та хоче єдиний простір РПЦ з Україною

Предстоятель російської православної церкви патріарх кирило закликав до «духовної мобілізації», щоб підтримати мобілізацію військову.

Про це пише російський «Интерафакс».

Глава РПЦ заявив, що «духовна мобілізація» допоможе мобілізації всіх сил росії та водночас допоможе «врешті-решт повному примиренню росії та України, які є єдиним простором російської православної церкви».

Не забув він згадати й про «єдину Русь», закликавши молитися та робити все для того, «щоб відновилися братні стосунки двох її частин».

«Ми повинні сьогодні особливо зміцнити себе у вірі, молитися за владу і за військо, за своїх рідних та близьких, молитися за Церкву Православну, яка у цих найважчих умовах зберігає духовну єдність Святої Русі», — заявив глава РПЦ.

За даними російських ЗМІ, на традиційній недільній проповіді 25 вересня він також заявив, що смерть на війні з Україною «змиває всі гріхи», а до того — приписував подвиги російським окупантам в Україні.

московський патріархат в Україні

Після російського вторгнення очільник російської православної церкви патріарх кирило фактично підтримав агресію росії, а пізніше подарував командувачу росгвардії ікону та благословив російських військових на війну в Україні. У квітні кирило виступив у храмі збройних сил рф із промовою, в якій розхвалював російських солдатів та ставив під сумнів незалежність України.

Разом із цим предстоятель УПЦ (МП) митрополит Онуфрій засудив повномасштабне вторгнення росії в Україну, висловив підтримку українським військовим і звернувся до володимира путіна із закликом «негайно припинити братовбивчу війну». Низка священників УПЦ МП навіть припинила згадувати під час богослужінь ім'я кирила як свого патріарха.

Менше з тим, уже в травні риторика в УПЦ змінилася: там звинуватили у повномасштабній війні росії проти України експрезидента Петра Порошенка та Православну церкву України (ПЦУ).

А вже наприкінці травня українська православна церква (московського патріархату) зібрала Собор у Києві, який, з-поміж іншого, заявив про повну самостійність і незалежність УПЦ.