Перемогу Байдена на виборах у США затвердили Пенсильванія й Мічиґан. У Джорджії й Вісконсині перераховують голоси
Два американські штати — Пенсильванія та Мічиґан — офіційно затвердили перемогу Джо Байдена на виборах президента США. Водночас у штатах Джорджія та Вісконсин на вимогу штабу Дональда Трампа здійснять перерахунок голосів.
У Мічиґані результати офіційно затвердили 23 листопада. Відповідно до них, Байден набрав на понад 154 тисячі голосів більше, ніж Трамп — це в понад 14 разів більше, ніж перевага Трампа над Клінтон на виборах 2016 року. Демократ, таким чином, забрав собі 16 голосів виборників.
Республіканці штату вимагали затримати затвердження на 14 днів для проведення аудиту. Йшлося про один округ, де, як стверджували республіканці, дані про кількість виборців і загальну кількість голосів не збігалися на 70% дільницях. Пізніше з’ясувалося, що насправді дані збігаються для 72% дільниць, а під час виборів 2016 року цей показник узагалі становив 42%.
У Пенсильванії Байден випередив Трампа на понад 80 тисяч голосів і здобув 20 голосів виборників штату. Про затвердження результатів голосування повідомив у Twitter губернатор штату Том Вульф.
Водночас у Джорджії, задовольнивши вимогу передвиборчого штабу Трампа, оголосили вже другий перерахунок голосів. Результати попереднього перерахунку показали відрив Байдена від чинного президента на 12 тисяч голосів. Влада штату стверджує, що завершить перерахунок до 2 грудня.
У Вісконсині перерахунок голосів — так само на вимогу штабу Трампа — триває вже п’ятий день. Там, за попередніми даними, переміг також Байден — із перевагою в понад 20 тисяч голосів над Трампом. Поки що перерахунок не засвідчує суттєвих змін у результатах.
Чому оголошення результатів виборів у США затягується?
Штаб Трампа не згоден із результатами голосування й заявляє про масові фальсифікації на користь Байдена, тому намагається добитися перерахунку в ключових штатах, які, за прогнозами, принесли демократу перемогу.
Приміром, у Пенсильванії команда чинного президента США намагалася через суд домогтися неврахування близько семи мільйонів голосів, які надсилалися поштою. Федеральний суддя відхилив цей позов, після чого штаб Трампа подав апеляцію.
Серед інших заяв республіканців щодо фальсифікацій — начебто голосування тисяч «мертвих душ» у Мічиґані, різкі зростання числа голосів за Байдена у дні після 3 листопада (коли відбулося голосування) і начебто явка на деяких дільницях, що перевищувала 100%. Жодна з цих заяв поки документально не була підтверджена.
Узагалі ж усі штати мають офіційно затвердити результати голосування до 8 грудня. Після цього 14 грудня має відбутися голосування колегії виборників, спеціальних представників від кожного штату. Вони зобов'язані голосувати так, як того «вимагають» виборці штату — тобто за кандидата, якого підтримали більшістю голосів.
Відповідно до останніх результатів, Джо Байден заручився підтримкою 306 виборників за мінімально необхідних 273.
Попри це, Трамп формально погодився почати передачу справ Байдену
Керівниця Адміністрації служб загального призначення США Емілі Мерфі оголосила 23 листопада, що починає передачу справ наступному президенту Джо Байдену. Своє формальне схвалення цього кроку оголосив і Дональд Трамп, утім, підкресливши, що не згоден із перемогою Байдена і продовжуватиме її оскаржувати.
Це рішення означає, що Байден отримає доступ до інформації про федеральне фінансування та звітів із нацбезпеки, аби почати планувати свою політику в цьому напрямку — до того періоду, поки він офіційно не обійме посаду президента 20 січня.
Підбором команди Байден та його віцепрезидентка Камала Гарріс зайнялися уже наступного дня після того, як стали відомі перші результати виборів. 23 листопада новообраний президент розповів про низку важливих кадрових рішень, зокрема назвав ім’я майбутнього держсекретаря. Про них детальніше читайте в тексті, що вийде незабаром на hromadske.