Pfizer, Moderna та Johnson & Johnson обіцяють знижку на 3,5 мільярда доз вакцини для бідніших країн

Представники американських фармацевтичних компаній Pfizer, Moderna та Johnson & Johnson на саміті «Великої двадцятки» заявили, що продадуть приблизно 3,5 мільярда доз вакцини країнам із середнім та низьким рівнем доходів за собівартістю або зі знижкою. Обіцяють це зробити впродовж 2021—2022 років.

Про це пише France 24.

Так, виконавчий директор Pfizer Альберт Бурла запевнив, що компанія поставить два мільярди доз «протягом наступних 18 місяців», зокрема один мільярд у 2021 році.

Генеральний директор Moderna Стефан Бансель сказав, що у 2021 році його компанія поставить «до 95 мільйонів доз», а у 2022 році — ще «до 900 мільйонів». Однак зазначив, що до цієї кількості також входять препарати в межах COVAX.

Віцеголова Johnson & Johnson Пол Стоффельс розповів, що його компанія уклала угоду з COVAX на 200 мільйонів доз у 2021 році. Він додав, що у Johnson & Johnson також обговорюють імовірне постачання додаткової партії у 300-500 мільйонів доз.

Нагадаємо, що для вакцинації однієї людини потрібно дві дози препарату від Pfizer або Moderna, або ж одна доза — від Johnson & Johnson.

Такі заяви представників фармацевтичних компаній пролунали на тлі ймовірного скасування патентів на вакцину проти коронавірусу. Зокрема, Генеральна рада Світової організації торгівлі 5 травня розглянула питання про тимчасову відмову від захисту патентів.

Із закликом відмовитися від патентів виступив і гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреісус. Він наголосив, що звичайні правила ведення бізнесу, які захищають прибуток виробників вакцин, повинні бути скасовані, якщо це необхідно для забезпечення вакцинації всіх проти коронавірусу.

У Білому домі заявили, що готові докладати зусиль задля розповсюдження вакцини проти коронавірусу в усьому світі та для закінчення пандемії. Глава Єврокомісії також готова обговорити скасування патентів.

Проте до такої пропозиції скептично ставиться низка країн ЄС. Наприклад, Німеччина відкинула цю ідею та заявила, що потрібно зосередитися на виробництві вакцин. А президент Франції Емманюель Макрон заявив, що питання спільного використання патентів «не на часі».