Після держперевороту із М'янми втекли кілька десятків поліцейських. Вони не згодні з наказами влади військових
Військова влада М'янми просить Індію повернути в країну вісьмох поліцейських, які втекли з країни. Загалом після держперевороту країну покинули приблизно 30 поліцейських.
Про це пише Reuters.
Так, правоохоронці подалися у пошуки притулку, адже не хочуть жорстко розганяти людей, які протестують проти влади військових.
Зокрема, 6 березня влада М'янми надіслала Індії лист із проханням повернути вісьмох поліцейських, які втекли за кордон після держперевороту.
«З метою підтримки дружніх відносин між двома сусідніми країнами переконливо вас просимо затримати 8 співробітників поліції М'янми, які прибули на індійську територію, і передати їх М'янмі», — йдеться в листі.
Reuters зазначає, що в соціальних мережах і раніше повідомляли про випадки, коли поліція приєднувалася до руху громадянської непокори. Однак це перший зареєстрований випадок утечі правоохоронців із країни.
Що відбувається у М'янмі?
У М’янмі військові 1 лютого влаштували державний переворот. Вони відсторонили від влади та затримали лідерку керівної партії «Національна ліга за демократію» (НЛД) Аун Сан Су Чжі та інших високопосадовців. Військові заявили, що затримання стали відповіддю на «фальсифікацію» парламентських виборів, які відбулися в країні в листопаді 2020 року.
Влада в М'янмі перейшла до головнокомандувача збройними силами Мін Аун Хлаіна. Раніше він погрожував скасувати Конституцію, якщо «закони не будуть виконуватися». Тоді військові заперечували, що головнокомандувач погрожував влаштувати державний переворот.
3 лютого Аун Сан Су Чжі звинуватили в незаконному зберіганні рацій удома, а пізніше — у нібито порушенні закону про ліквідацію надзвичайних ситуацій. А президента країни Віна М'їна звинувачують у «порушенні карантину». Обидвох посадовців затримали військові.
Правозахисні організації та міжнародна спільнота загалом засудили дії військових. Хоча деякі країни, як-от Китай і Росія, заявили про підтримку влади Мін Аун Хлаіна.
Після держперевороту в країні спалахнули масштабні протести проти влади військових. А поліція, своє чергою, вдалася до жорстких розгонів протестувальників. За інформацією Reuters, після держперевороту правоохоронці вбили щонайменше 50 демонстрантів.