Facebook обмежить дописи військового уряду М'янми за «поширення дезінформації»
Компанія Facebook заявила, що значно обмежить поширення у соцмережі контенту від військових М'янми через систематичне розповсюдження «дезінформації».
Про це йдеться у заяві Facebook, яку опублікували 11 лютого.
Компанія зазначила, що, оскільки ситуація у М’янмі залишається нестабільною, Facebook буде модерувати повідомлення від військових.
«Ми впровадили кілька заходів для підтримки наших користувачів у М’янмі протягом цього часу. Ключовим серед них є рішення суттєво зменшити розповсюдження всього контенту на сторінках та в профілях Facebook військових М'янми, які продовжують поширювати дезінформацію», ㅡ йдеться у заяві.
Зокрема соцмережа не рекомендуватиме іншим користувачам дописи зі сторінок військових або будь-яких інших сторінок у соцмережі, які перебувають під їхнім контролем.
Окрім цього, у Facebook на «невизначений час» зупинили можливість для держустанов М'янми надсилати запити на видалення публікацій у соцмережі (таку опцію мають офіційні державні структури у всьому світі).
У Facebook зазначили, що також будуть захищати контент, який дозволить жителям М'янми висловити свою думку та показати світові, що відбувається у їхній країні.
Нагадаємо, раніше військовий уряд М'янми заблокував для громадян Facebook, Instagram і WhatsApp, які використовували для організації протестів. Facebook є однією з найпопулярніших соцмереж у М'янмі ㅡ нею користується половина з 53 мільйонів населення.
Однак Міністерство зв'язку та інформації нового військового уряду країні заявило, що у соцмережі поширюють фейки та дезінформацію, тому її варто заблокувати заради «стабільності країни».
Що відбувається у М'янмі?
У М’янмі військові 1 лютого влаштували державний переворот. Вони відсторонили від влади та затримали лідерку керівної партії «Національна ліга за демократію» (НЛД) Аун Сан Су Чжі та інших високопосадовців. Військові заявили, що затримання стали відповіддю на «фальсифікацію» парламентських виборів, які відбулися в країні в листопаді 2020 року.
Влада в М'янмі перейшла до головнокомандувача збройними силами Мін Аун Хлайна. Раніше він погрожував скасувати Конституцію, якщо, за його словами, закони не будуть виконуватися. Тоді військові заперечували, що головнокомандувач погрожував влаштувати державний переворот.
3 лютого Аун Сан Су Чжі звинуватили в незаконному зберіганні рацій удома, а президента країни Він М'їна — у нібито порушенні карантину. Обидвох посадовців затримали військові.
Міжнародна спільнота та правозахисні організації загалом засудили дії військових. Хоча деякі країни, як-от Китай, заявили про підтримку влади Мін Аун Хлайна.
- Поділитися: