Поліцейські склали протокол щодо учасника маршу на честь СС «Галичина». Кажуть, що він використав нацистське вітання
Київські правоохоронці склали адмінпротокол щодо учасника маршу з нагоди річниці створення дивізії СС «Галичина». Крім того, слідчі відкрили кримінальне провадження.
Про це повідомила пресслужба поліції Києва.
Правоохоронці повідомили, що після завершення акції в інтернеті виявили матеріали, які свідчать, що один з учасників маршу використав заборонене нацистське вітання.
За даними поліції, нацистське вітання використав житель Київської області 1985 року народження. На нього склали адміністративний протокол за статтею 173 (Дрібне хуліганство) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Водночас чоловік його підписувати відмовився.
Також слідчі розпочали кримінальне провадження за частиною 1 статті 436-1 (Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів) Кримінального кодексу України.
У Києві 28 квітня відбувся марш із нагоди 78-ї річниці створення дивізії СС «Галичина». Приблизно 500 людей колоною пройшлися з Арсенальної площі до Майдану Незалежності.
Після акції депутат від ОПЗЖ Вадим Рабінович заявив, що подав у поліцію депутатське звернення щодо блогера Володимира Кошовенка, який під час заходу нібито віддавав нацистський салют, а той це заперечив. Чи саме щодо цього чоловіка склали протокол, правоохоронці не уточнили, однак у своєму життєписі у Facebook блогер теж вказав 1985 рік народження.
Що відомо про дивізію СС «Галичина»?
Це підрозділ у складі військ Ваффен-СС Німеччини, що існував у 1943-1945 роках і був укомплектований з українців переважно греко-католицького віросповідання. Майже усі вони були галичанами.
27 травня 2020 року Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною заяву ексочільника Інституту нацпам’яті Володимира В’ятровича, що символіка дивізії СС «Галичина» не є нацистською, і зобов'язав Інститут «утриматися від розповсюдження таких висновків».
Водночас судді відхилили вимогу позивачки до Інституту «заборонити пропаганду символіки СС "Галичина"» й офіційно спростувати заяву В’ятровича.
Доповнено: Зрештою у вересні 2020 року Шостий апеляційний адміністративний суд рішення ОАСК скасував.