У Зеленського засудили проведення у Києві маршу до річниці створення СС «Галичина», очікують реакції правоохоронців
В Офісі президента України відреагували на марш у Києві з нагоди створення дивізії СС «Галичина». Засудили «будь—які прояви пропаганди тоталітарних режимів», від правоохоронців очікують притягнення до відповідальності винних, а від міської влади — пояснень.
Про це повідомила пресслужба ОП.
«Категорично засуджуємо будь-які прояви пропаганди тоталітарних режимів, зокрема націонал-соціалістичного, та спроби переглянути правду про Другу світову війну. Не було й не могло бути жодного українського інтересу в тому, що нацисти намагалися використовувати людей на захоплених територіях заради своїх цілей», — йдеться у заяві.
У президента нагадали про засудження МЗС України цього маршу. Наголосили, що міжнародні партнери були проінформовані про те, що «порушення відповідного законодавства в Україні матимуть логічні наслідки для будь-якої особи, яка в цьому винна».
«… мала чисельність учасників та маніпуляції організаторів із подачею заявки на проведення акції не можуть бути підставами для того, щоб навіть пробувати виправдати цю ситуацію», — кажуть в ОП.
Від Нацполіції та Міністерства внутрішніх справ у Зеленського очікують встановлення всіх обставин та притягнення до відповідальності всіх винних у порушенні закону.
Водночас від влади Києва очікують проведення перевірки системи погодження масових акцій у столиці та повного звіту про те, чому марш відбувся.
«Підкреслюємо, що влада в будь-якому цивілізованому місті не повинна миритися з тим, що організатори подібних акцій мають змогу ввести в оману як правоохоронців, так і очільників міста щодо своїх справжніх цілей», — вважають в ОП.
Нагадаємо, у Києві 28 квітня відбувся марш із нагоди 78-ї річниці створення дивізії СС «Галичина». Приблизно 500 людей колоною пройшлися з Арсенальної площі до Майдану Незалежності.
Що відомо про дивізію СС «Галичина»?
Це підрозділ у складі військ Ваффен-СС Німеччини, що існував у 1943-1945 роках і був укомплектований з українців переважно греко-католицького віросповідання. Майже усі вони були галичанами.
27 травня 2020 року Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною заяву ексочільника Інституту нацпам’яті Володимира В’ятровича, що символіка дивізії СС «Галичина» не є нацистською, і зобов'язав Інститут «утриматися від розповсюдження таких висновків».
Водночас судді відхилили вимогу позивачки до Інституту «заборонити пропаганду символіки СС "Галичина"» й офіційно спростувати заяву В’ятровича.
Доповнено: Зрештою у вересні 2020 року Шостий апеляційний адміністративний суд рішення ОАСК скасував.
- Поділитися: