Politico: В ЄС узгодили проєкт восьмого пакета санкцій проти рф. У ньому — обмеження ціни на нафту
Посли країн Європейського Союзу узгодили проєкт восьмого пакета санкцій проти росії. До нього увійшло обмеження ціни на продаж російської нафти.
Про таке пише Politico з посиланням на сім неназваних європейських дипломатів.
Проєкт передбачає правову основу для обмеження ціни на російську нафту, яке раніше погодили країни «Великої сімки». Наразі немає рішення про конкретну ціну або ціновий діапазон майбутнього обмеження, деталі мають підписати в письмовій формі згодом.
Як зазначає видання, Мальта, Греція та Кіпр, чиї танкерні флоти перевозять більшість російської нафти, висловили стурбованість впливом цих обмежень на їхні судноплавні галузі. Це призвело до деяких поступок цим країнам.
Наприклад, у проєкті згадується система моніторингу Єврокомісії, яка б оцінювала практики обходу санкцій, такі як зміна прапорів суден. Якщо Єврокомісія виявить «значні втрати бізнесу» через такі методи ухилення, вона «запропонує заходи для пом’якшення» впливу цих методів.
Новий пакет також має на меті вдарити по російській сталеливарній промисловості та позбавити російську армію ключових технологій. Йдеться про додаткові санкції проти людей, які допомагають кремлю вести війну, та заборону громадянам ЄС входити до складу правління російських держпідприємств.
Проєкт восьмого пакета санкцій узгодили 4 жовтня на зустрічі послів. Очікується, що остаточну версію тексту затвердять 5 жовтня, повідомили Politico дипломати на умовах анонімності.
Ембарго на нафту з рф
3 червня Рада Євросоюзу затвердила шостий пакет санкцій проти росії, який передбачає відмову від імпорту російської нафти. ЄС забороняє закупівлю, імпорт та перевезення сирої нафти та деяких нафтопродуктів із росії до ЄС. Поступова відмова від російської нафти триватиме 6 місяців для сирої нафти та 8 місяців для інших нафтопродуктів.
Тимчасовий виняток передбачається для імпорту сирої нафти нафтопроводом до тих країн-членів ЄС, які через своє географічне положення страждають від специфічної залежності від російських постачань. Однак у ЄС домовились якнайшвидше ухвалити рішення про заборону на імпорт нафти через нафтопровід.
За оцінками брюссельського аналітичного центру Брейгеля, ЄС купував в рф від 3 до 3,5 млн барелів нафти на день і щодня надсилав рф 400 млн доларів. Це становило близько 27% імпорту нафти в ЄС. За даними Міжнародного енергетичного агентства, у 2021 році доходи від продажу нафти й газу формували 45% федерального бюджету росії.
А на початку вересня країни G7 домовилися запровадити всеосяжну заборону на послуги, які дозволяють здійснювати морське транспортування сирої нафти та нафтопродуктів російського походження в усьому світі. Такі послуги можна буде здійснювати лише в тому разі, якщо нафту та нафтопродукти купуватимуть за ціною, нижчою від встановленої межі.