Обмеження цін на російську нафту дозволить країнам, що розвиваються, економити $160 млрд на рік — Financial Times
План країн G7 щодо обмеження цін на російську нафту дозволить 50 країнам світу, що розвиваються, економити на витратах 160 мільярдів доларів щороку.
Про це повідомляє Financial Times із посиланням на оцінки Мінфіну США.
Аналіз зробили перед щорічними зборами Міжнародного валютного фонду та Світового банку, що відбудуться наступного тижня. Тоді мають обговорювати високі витрати на енергоносії через вторгнення росії в Україну.
На початку вересня країни G7 домовилися запровадити всеосяжну заборону на послуги, які дозволяють здійснювати морське транспортування сирої нафти та нафтопродуктів російського походження в усьому світі. Такі послуги можна буде здійснювати лише в тому разі, якщо нафту та нафтопродукти купуватимуть за ціною, нижчою від встановленої межі.
Згідно з оцінками Мінфіну, заплановане обмеження дозволить 50 найбільшим ринкам, що розвиваються, та країнам із низьким рівнем доходу заощадити 160 мільярдів доларів щороку на імпорті нафти. Зокрема, переваги від цього рішення отримають Туреччина, Сальвадор і Таїланд, а також деякі країни Європи.
«Це означає, що країни мають значну мотивацію отримати вигоду від цінового ліміту, включно з такими покупцями, як Китай та Індія. Усі імпортери нафти виграють від зниження цін на нафту», — сказав американський чиновник.
Однак Мінфін не уточнив, яким має бути ліміт ціни, щоб отримати економію.
У Євросоюзі теж хочуть домовитися про обмеження ціни на російську нафту. Для ухвалення рішення потрібна одностайність, однак поки її немає. Як пише Euroactiv із посиланням на джерела, Греція та Кіпр спершу були проти обмеження цін, але на початку тижня змінили свою думку. Поки лише Мальта залишається проти обмеження цін на російську нафту.
Ембарго на нафту з рф
3 червня Рада Євросоюзу затвердила шостий пакет санкцій проти росії, який передбачає відмову від імпорту російської нафти. ЄС забороняє закупівлю, імпорт та перевезення сирої нафти та деяких нафтопродуктів із росії до ЄС. Поступова відмова від російської нафти триватиме 6 місяців для сирої нафти та 8 місяців для інших нафтопродуктів.
Тимчасовий виняток передбачається для імпорту сирої нафти нафтопроводом до тих країн-членів ЄС, які через своє географічне положення страждають від специфічної залежності від російських постачань. Однак у ЄС домовились якнайшвидше ухвалити рішення про заборону на імпорт нафти через нафтопровід.
За оцінками брюссельського аналітичного центру Брейгеля, ЄС купував в рф від 3 до 3,5 млн барелів нафти на день і щодня надсилав рф 400 млн доларів. Це становило близько 27% імпорту нафти в ЄС. За даними Міжнародного енергетичного агентства, у 2021 році доходи від продажу нафти й газу формували 45% федерального бюджету росії.
- Поділитися: