Польські перевізники можуть знову заблокувати український кордон: кажуть, їхні вимоги не виконують
З 1 березня польські перевізники планують приєднатися до протесту фермерів, які блокують прикордонні переходи з Україною. Їхня акція може відбутися на чотирьох пунктах пропуску.
Про це пише RMF24.
Протест хочуть організувати перевізники з Люблінщини та Підкарпаття, заблокувавши переходи «Рава-Руська — Гребенне», «Ягодин — Дорогуськ» «Краківець — Корчова». Крім того, протест, можливо, відбудеться і на КПП «Медика — Шегині».
Як пише польське видання, минулого тижня (19-25 лютого) міністр інфраструктури Польщі Даріуш Клімчак сказав, що пам'ятає про вимоги перевізників, зокрема нові законодавчі акти щодо посилення перевірок українських перевізників. За його словами, ці вимоги обов'язково виконають.
Утім, перевізники стверджують, що після угоди з урядом про припинення попереднього протесту минули тижні, але вони так і не отримали проєкт відповідного закону.
Один з організаторів майбутніх акцій каже, що перевізники продовжували свої протести, неофіційно приєднуючись до фермерів.
Що передувало?
Польський міністр інфраструктури Даріуш Клімчак повідомив, що з польськими перевізниками досягли домовленостей і ті тимчасово припинили блокувати пункти пропуску на кордоні з Україною до 1 березня.
7 січня заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач заявив, що Україна вже виконала свою частину домовленостей щодо розблокування польсько-українського кордону. Їх узгодили ще в грудні 2023 року під час візиту представників польського уряду до Києва. Над задоволенням решти вимог польських протестувальників мав працювати польський уряд.
Більше про протести поляків
Нагадаємо, польські перевізники, а згодом і фермери почали блокувати рух українських вантажівок з осені 2023 року. Причиною страйку перевізників називають «надмірну конкуренцію» після ухвалення Він звільнив українських перевізників від необхідності отримувати дозволи на двосторонні й транзитні перевезення до держав ЄС.«транспортного безвізу» між Україною та країнами ЄС. А польські фермери протестують, щоб добитися помʼякшення європейського «Європейський зелений курс» — ініціативи Єврокомісії з метою зробити європейський континент кліматично нейтральним до 2050 року. Передбачає оновлення законодавства у ЄС. Зокрема, передбачається зниження використання пестицидів, добрив та антибіотиків у сільському господарстві, а також введення заборони на імпорт харчів з ринків, де держави не дотримуються законодавства ЄС з охорони довкілля.«зеленого курсу», а також отримувати більше субсидій, дотацій та компенсацій.
Через блокаду українська економіка зазнала вже мільярда євро збитків, економічні втрати Польщі ще більші. Окрім того, на території Польщі померли троє українських водіїв.