Понад 50% українців схвалюють обмеження прав наркозалежних та екс-засуджених — дослідження
Готовність українців до схвалення та підтримки дискримінації певних груп людей є високою, незважаючи на заявлену неприйнятність дискримінаційних практик.
Готовність українців до схвалення та підтримки дискримінації певних груп людей є високою, незважаючи на заявлену неприйнятність дискримінаційних практик.
Про це свідчать результати дослідження «Що українці знають і думають про права людини».
Як передає УНІАН, дослідження презентувала директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна на міжнародній конференції «Права людини в Україні: точка відліку».
«66% опитаних згодні з тим, що права наркозалежних можуть бути обмеженими, майже 53% підтримують можливість обмеження прав колишніх засуджених, на третьому місці опинились "олігархи" і люди з непопулярними політичними поглядами, наприклад, ті, що підтримують російську агресію (52% і 50% відповідно)», — повідомила Бекешкіна.
Також значна частина опитаних допускає обмеження прав ромів та представників ЛГБТ-спільноти:47% і 46% відповідно.
Найменш негативне ставлення демонструється щодо переселенців з непідконтрольної території Донбасу та безробітних, зазначила соціолог.
Бекешкіна додала, що позитивним є те, що переважна більшість українців (67%) висловилися проти утримання засуджених в поганих умовах, і лише 17% вважають утримання в таких умовах цілком припустимим і навіть справедливим.
Водночас наявність проблеми дискримінації у суспільстві відзначили більше половини опитаних українців (близько 60%).
40% респондентів заявили, що особисто зіткнулися із проявами дискримінації.
Найчастіше згадувалися вікова дискримінація — про її існування говорили близько 37% опитаних, а також дискримінація людей з інвалідністю — близько 33%.
Ще від 1/4 до 1/5 опитаних заявили про наявність дискримінації за майновим станом, за ознакою сексуальної орієнтації, за статтю, за станом здоров’я та за політичними поглядами.
Нагадаємо, у 2015 році Верховна Рада ухвалила поправки до Кодексу законів про працю, які прямо забороняють дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації на робочому місці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майже кожен п'ятий переселенець в Україні відчуває дискримінацію — дослідження
Підписуйтесь на наш канал в Telegram