ДБР каже, що Порошенко досі не здав свій закордонний паспорт. Його адвокат спростовує (ОНОВЛЕНО)
У Державному бюро розслідувань заявили, що колишній президент України та народний депутат Петро Порошенко досі не здав свій закордонний паспорт, хоча зобов'язаний це зробити за умовами запобіжного заходу. Натомість адвокат політика каже, що це неправда.
Про це повідомила пресслужба ДБР.
У відомстві нагадали, що Порошенко після обрання запобіжного заходу 19 січня зобов'язаний здати свій закордонний паспорт до відповідних органів державної влади, «однак до теперішнього часу даний обов’язок підозрюваний не виконав». ДБР також назвало публічну риторику Порошенка на цю тему «інформаційною маніпуляцією».
Оновлено о 18:25. Адвокат Порошенка Ігор Головань заявив, що здав паспорт свого підзахисного ще зранку 24 січня.
А що казав Порошенко?
Напередодні Порошенко поскаржився, що не може потрапити на засідання Ради Україна-НАТО до Брюсселя, де за рішенням українського парламенту представляє нашу країну. Експрезидент запевнив, що йому блокують можливість виїхати за кордон.
«Особисте зобов'язання, яке на мене наклав суд, не забороняє закордонні відрядження, потрібен лише дозвіл слідчих. Але особисто Зеленський дав вказівку заблокувати мені виїзд з України», — наголосив Порошенко.
Нагадаємо, раніше Порошенко закликав чинну владу до обʼєднання. Він зазначив, що президент Володимир Зеленський йому не друг, однак «інтереси держави вищі», тому закликає підписати символічний акт.
Порошенко також сказав, що якщо влада відмовиться, то обʼєднуватимуться демократичні опозиційні сили — «не заради лідерства, не під партійними парасолями, а заради України і навколо неї». А втім, кого саме мав на увазі Порошенко — незрозуміло.
За що Порошенку обрали запобіжний захід?
П'ятого президента України Петра Порошенка, депутата Віктора Медведчука, ексміністра енергетики Володимира Демчишина та бізнесмена Сергія Кузяру підозрюють у справі про схему постачання вугілля з тимчасово окупованих територій на 1,5 мільярда гривень та сприяння терористичним організаціям «ЛНР» і «ДНР».
Порошенка підозрюють у тому, що він за попередньою змовою з групою людей (зокрема з представниками вищого керівництва Росії) сприяв діяльності «Л/ДНР», а ще — у купівлі вугілля на окупованих територіях за державні кошти.
20 грудня 2021 року Петрові Порошенку оголосили про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу: щодо фінансування тероризму, державної зрадита сприяння діяльності терористичної організації. Йому загрожує до 15 років ув'язнення з можливою конфіскацією майна.
На думку слідства, своїми діями фігуранти зробили Україну енергетично залежною від РФ та бойовиків на Донбасі.
Захист Порошенка відкидає звинувачення. Адвокати експрезидента та він сам вважають справу політично мотивованою.
19 січня суд обрав йому запобіжний захід у формі особистого зобов'язання, хоча прокурори просили взяти Порошенка під варту на два місяці з можливістю застави у мільярд гривень. І адвокати політика, і прокурори заявили, що хочуть оскаржити це рішення. Офіс генерального прокурора вже подав апеляцію.