Порошенко про удари по Сирії: «справедлива відповідь на злочин проти людяності»

Президент України Петро Порошенко заявив, що удари, завдані силами США, Франції та Великої Британії по Сирії є справедливою відповіддю на злочин проти людяності — хіматаку у Думі, що відбулася тиждень тому.

Президент України Петро Порошенко заявив, що удари, завдані силами США, Франції та Великої Британії по Сирії є справедливою відповіддю на злочин проти людяності — хіматаку у Думі, що відбулася тиждень тому.

Про це глава держави написав у Facebook.

Він назвав точковий удар міжнародної коаліції проти об’єктів військової хімічної інфраструктури режиму Асада «вимушеним, але виправданим кроком».

«Це — справедлива відповідь на факт вчинення жорстокого злочину проти людяності — хімічної атаки у Думі 7 квітня, яка забрала життя десятків невинних людей.

Україна закликає задіяти усі можливі механізми та інструменти ООН, у т.ч. Раду Безпеки, для попередження подібних злочинів диктаторських режимів у майбутньому», — заявив Порошенко.

Як повідомлялося, Україна підтримала удари США та їхніх союзників по Сирії.

У ніч на 14 квітня США, Велика Британія та Франція завдали удару по Сирії.

Трамп назвав удари США та союзників по Сирії «досконалою місією», а у Пентагоні заявили, що ракети вразили всі визначені цілі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Авіаудари по Сирії — дуже серйозний сигнал для Асада» — аналітик

У Міноборони Франції оприлюднили відео удару по Сирії.

Прем’єр-міністерка Великої Британії Тереза Мей заявила, що дії росіян не залишили альтернатив. Згодом вона заявила, що удари по Сирії мають застерегти інші країни від застосування хімзброї.

МЗС Росії відреагувало на удари по Сирії. Росія скликає екстрене засідання Радбезу ООН через удари по Сирії.

Удари США, Великобританії та Франції по Сирії підтримали в НАТО.

Президент Європейської ради Дональд Туск висловив солідарність із країнами, які завдали ударів по Сирії як відповідь на застосування хімічної зброї.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель також підтримала удари США та їхніх союзників по Сирії.

Нагадаємо, 8 квітня здійснена хіматака на контрольоване повстанцями місто Дума у Східній Гуті, внаслідок якої загинуло щонайменше 70 осіб.

Унаслідок хімічної атаки постраждали понад 1000 і загинули 70 людей.

Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила, що симптоми 500 пацієнтів, госпіталізованих після бомбардування в сирійському місті Дума, свідчать про хімічне отруєння.