Симптоми 500 пацієнтів, госпіталізованих після бомбардування в сирійському місті Дума, вказують на отруєння хімічною речовиною.

Симптоми 500 пацієнтів, госпіталізованих після бомбардування в сирійському місті Дума, вказують на отруєння хімічною речовиною.

Про це повідомила Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) з посиланням на свої джерела в Сирії.

Серед симптомів — сильне подразнення слизових оболонок, ускладнене дихання і порушення роботи центральної нервової системи.

У заяві організації також наведені непідтверджені дані про загибель 70 людей, які ховалися від бомбардування в підвалах. У 43 загиблих виявлені ознаки отруєння хімічною речовиною.

Нагадаємо, Рада Безпеки ООН відхилила російський варіант  резолюції щодо хімічних атак у Сирії.

Раніше Росія заблокувала в Раді Безпеки ООН проект резолюції США про створення нового механізму розслідування хімічних атак в Сирії.

8 квітня здійснена хіматака на контрольоване повстанцями місто Дума у Східній Гуті, внаслідок якої загинуло щонайменше 70 осіб.

Постійні представники Франції та Великої Британії при ООН Франсуа Делатр і Карен Пірс на екстреному засіданні Ради безпеки заявили про відповідальність Росії та Ірану за останню хімічну атаку в сирійському місті Дума.

Раніше постійна представниця США в ООН Ніккі Гейлі заявила, що «на руках російського режиму є кров сирійських дітей».

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив що найближчим часом ухвалить рішення про те, чи застосувати військову силу проти влади Сирії у зв'язку із застосуванням хімічної зброї в місті Дума.

Раніше Трамп назвав президента Сирії Башара Асада «твариною», коментуючи хімічну атаку в Сирії.

9 квітня Організація із заборони хімічної зброї розпочала розслідування атаки в Сирії.

10 квітня уряд Сирії запропонував Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) направити команду спостерігачів для розслідування обвинувачень у проведенні хімічної атаки в місті Дума.

Поділитись: