Кабмін звільнив усіх членів наглядової ради «Нафтогазу» та призначив нове правління
Кабінет міністрів України звільнив трьох членів наглядової ради НАК «Нафтогаз», які представляли державу, після того, як незалежні іноземні члени ради подали у відставку.
Про це спершу повідомили «Економічна правда», «РБК-Україна» та «Інтерфакс-Україна».
Оновлено 17:00. Інформацію підтвердили в міністерстві економіки.
Уряд 27 вересня звільнив трьох членів наглядової ради: Юлію Ковалів, Юлію Свириденко та Наталію Бойко. Після цього Кабмін автоматично отримав повноваження наглядової ради як власник 100% «Нафтогазу».
У Facebook Ковалів написала про свій останній день в ролі члена наглядової ради «Нафтогазу».
«Повноваження членів наглядової ради припинені, тож акціонер та нове керівництво будуть ухвалювати всі важливі для компанії рішення до обрання нового складу наглядової ради», ㅡ написала вона.
Також уряд звільнив двох членів правління ㅡ Ярослава Теклюка та Сергія Перелому ㅡ та призначив чотирьох нових: Маврікія Калугіна, Владислава Воловика, Олену Бойченко та Романа Чумака.
Міністерство економіки запевняє, що уряд зацікавлений у стабільній роботі «Нафтогазу» як «однієї з базових компаній, від якої залежить вся енергосистема України та проходження опалювального сезону». Відомство обіцяє, що компанія продовжить виконувати свої зобов'язання перед побутовими споживачами та підприємствами.
Що передувало?
Напередодні у відставку подали троє незалежних членів наглядової ради НАК «Нафтогаз»: Клер Споттісвуд, Бруно Лескуа та Людо ван дер Хейден.
Усього наглядова рада складається з 6 членів: трьох незалежних та трьох представників держави. Після того, як більшість складу наглядової ради пішла, вона не могла ухвалювати рішення через відсутність кворуму.
Окрім того, за даними ЗМІ, 20 вересня наглядова рада ухвалила рішення задовольнити заяви про звільнення двох іноземних членів правління ㅡ Отто Ватерландера та Петера Стефануса ван Дріла.
Не перше звільнення
Нагадаємо, у квітні 5 членів наглядової ради «Нафтогазу» оголосили про припинення своїх повноважень. Ішлося про Клер Споттісвуд, Бруно Лескуа, Людо Ван дер Хейдена, Юлію Ковалів та Наталію Бойко. Тоді вони розкритикували рішення уряду замінити попереднього очільника компанії на Юрія Вітренка й не погодилися з визнанням незадовільної роботи керівництва компанії. Згодом уряд запропонував їм залишитися, і вони прийняли цю пропозицію.
Зміна керівництва
28 квітня Кабмін заявив про незадовільну роботу тодішнього глави правління «Нафтогазу» Андрія Коболєва і припинив повноваження всіх членів наглядової ради, але з подальшим відновленням із 30 квітня.
За цей час уряд звільнив Коболєва і призначив нового голову — в. о. міністра енергетики та колишнього виконавчого директора «Нафтогазу» Юрія Вітренка.
Проти призначення Вітренка виступає Національне агентство з питань запобігання корупції. Там стверджують, що він не міг обійняти цю посаду, бо очолював міністерство енергетики саме перед призначенням, а це забороняє закон.
Уряд оскаржив такий припис у суді, а 5 червня й саме НАЗК звернулося до суду, щоб Вітренка все-таки звільнили.