Троє членів наглядової ради «Нафтогазу» подали у відставку. Раніше вони вже звільнялися, але їх умовили повернутися

Троє незалежних членів наглядової ради НАК «Нафтогаз» 7 вересня подали у відставку. Кажуть, що рішення ухвалили через низку порушень, зокрема щодо призначення Юрія Вітренка очільником компанії, і тиск із боку влади.

Про це вони повідомили під час брифінгу, передає «Інтерфакс-Україна».

У відставку йдуть Клер Споттісвуд, Бруно Лескуа та Людо ван дер Хейден. Вони були незалежними членами наглядової ради. Ще троє членів — представники держави. Тепер через відсутність кворуму наглядова рада не зможе ухвалювати рішення.

«Були дві зустрічі з міністром Юрієм Вітренком. Тепер уже стає зрозуміло, що в нас майже не було нормального діалогу. Стосунки між нами та правлінням НАК дуже погані… Ми не можемо бути ефективними в цих умовах, оскільки ухвалюємо якісь рішення, але їх не виконують», — заявила голова наглядової ради «Нафтогазу» Клер Споттісвуд на брифінгу.

Вона також відзначила, що останнім часом компанію покинули «багато талановитих управлінців», зокрема через менеджмент нового очільника Юрія Вітренка.

Усі троє наголосили, що Вітренко був призначений на цю посаду з порушеннями.

Віцепрем’єр і міністр економіки Олексій Любченко на засіданні уряду 8 вересня підтвердив, що міністерство отримало заяви про відставку трьох незалежних членів.

Напередодні прем’єр-міністр Денис Шмигаль анонсував конкурс на посади до наглядової ради.

Нагадаємо, у квітні п’ятеро членів наглядової ради «Нафтогазу» оголосили про припинення своїх повноважень. Ішлося про Клер Споттісвуд, Бруно Лескуа, Людо Ван дер Хейдена, Юлію Ковалів та Наталію Бойко. Тоді вони розкритикували рішення уряду замінити попереднього очільника компанії на Юрія Вітренка й не погодилися з визнанням незадовільної роботи керівництва компанії.

Згодом уряд запропонував їм залишитися, і вони прийняли цю пропозицію.

Зміна керівництва

28 квітня Кабмін заявив про незадовільну роботу тодішнього глави правління «Нафтогазу» Андрія Коболєва і припинив повноваження всіх членів наглядової ради, але з подальшим відновленням із 30 квітня.

За цей час уряд звільнив Коболєва і призначив нового голову — в. о. міністра енергетики та колишнього виконавчого директора «Нафтогазу» Юрія Вітренка.

Проти призначення Вітренка виступає й Національне агентство з питань запобігання корупції. 15 червня НАЗК висловило претензії до його призначення. Там стверджують, що він не міг обійняти цю посаду, бо очолював міністерство енергетики саме перед призначенням, а це забороняє закон.

Уряд оскаржив такий припис у суді, а 5 червня й саме НАЗК звернулося до суду, щоб Вітренка все-таки звільнили.