Пожежі 2021: чи варто купувати тури до Туреччини

У Туреччині вдалося майже повністю загасити лісові пожежі, які спалахнули наприкінці липня. Вогонь фіксували неподалік найпопулярніших серед українців туристичних курортів. Місцевих жителів та деяких туристів турецька влада евакуювала. Що нині відбувається в країні, чи безпечно зараз купувати тури до Туреччини та який курорт обрати — з’ясовуємо разом зі спеціалістами з APL Travel.
Що відбувається в Туреччині?
Дощі допомогли загасити більшість лісових пожеж у Туреччині, які тривали 10 днів. Вони виникли на західному та південному узбережжі наприкінці липня. Вогонь швидко дістався популярної туристичної провінції Анталія, згодом — провінцій Мугла, Адана, Мерсін та Ізмір.
Сильний вітер сприяв швидкому поширенню полум'я. Пожежі сягнули житлових районів. Постраждали й деякі готелі — здебільшого йдеться про проблеми з освітленням. У Мармарисі, Бодрумі та Анталії, де полум'я впритул наблизилося до готелів, туристів евакуювали.
Станом на 30 липня загальна площа пожеж сягала 1 500 гектарів. Уже тоді основні осередки вогню локалізували. А в ніч із 6 на 7 серпня в Туреччині почалися дощі, які допомогли загасити більшість пожеж в Анталії та інших регіонах. За офіційними даними, загинули щонайменше вісім людей, а 864 — були госпіталізовані. Іноземців серед них немає.
Спершу турецька влада розглядала три ймовірні причини виникнення пожеж: аномальну спеку, неправильне поводження з вогнем та підпал. А вже 31 липня у провінції Мугла заарештували ймовірного палія. Поліція не розкриває його особу, лише вказує ініціали В. Б. Він нібито приїхав із північної провінції Сакар’я.
Як Туреччина боролася з пожежами?
- Турецька влада залучила до гасіння пожеж понад 10 тисяч фахівців та більше ніж 3 тисячі одиниць техніки.
- Використовували літаки, вертольоти й безпілотники для гасіння з повітря.
- Ввели сувору заборону на відвідування лісових зон.
Для допомоги турецьким вогнеборцям Україна скерувала два екіпажі пожежних літаків та 14 фахівців.
Чи безпечно летіти в Туреччину на відпочинок?
Обмежень для в'їзду та виїзду з країни для туристів немає. Авіакомпанії здійснюють рейси у звичному режимі. А втім, у нашому МЗС закликали не подорожувати до охоплених лісовими пожежами регіонів. Турецька влада розробляє план, який має убезпечити місцевих жителів і туристів, а українська сторона готується повертати своїх громадян, якщо цього вимагатиме ситуація.
Більшість пожеж вже загасили. У туристичних зонах тривають активні відновлювальні роботи.
Який курорт краще обрати для безпечного відпочинку?
У Туреччині можна відвідати узбережжя відразу трьох морів: Середземного, Егейського та Чорного. Нині зріс попит саме на тури до Чорного моря, оскільки туристи обирають віддалені від осередків займання курортні міста, зокрема Різе, Сіноп, Трабзон, Узунгьоль, Амасра.
Спеціалісти APL Travel переконані, що курорти Мармарис та Бодрум, розташовані на Егейському морі, залишаються безпечними для туристів. Тим, хто хоче перестрахуватися, радять обрати для відпочинку Бітез, Тургутрейс, Торбу, Гюмбет, Гельтюркбюкю. Також рекомендують відвідати Кушадасі та Каппадокію.
Анталія залишається найпопулярнішим курортом на Середземному морі. Як альтернативу можна розглянути спокійний Белек або ж тусовочний Кемер.
Скільки коштують тури до Туреччини?
Ціни на тури до Туреччини нині знизилися. Різниця з липнем у середньому сягає 2 тисяч гривень. Якщо в липні відпочити в Анталії у тризірковому готелі зі сніданками коштувало від 15 900 гривень на двох, то в серпні такий самий тур обійдеться у 10 900 гривень.
Яких заходів безпеки слід дотримуватися, якщо опинилися в епіцентрі надзвичайної ситуації?
- Уникати паніки. У разі будь-якої надзвичайної ситуації варто дослухатися до рекомендацій місцевої влади й виконувати їхні вказівки.
- Дізнатися номери телефонів українського посольства. Для громадян України в Туреччині у разі виникнення загрози життю та здоров'ю діє гаряча лінія консульства в Анталії (+90 554 169 96 60) та посольства України в Туреччині (+90 539 550 98 98; +90 312 442 15 93).
- Не втручатися в роботу рятувальників. Як свідчить практика, найчастіше травмуються добровольці, які не мають спеціальної підготовки, але намагаються допомогти рятувальникам. Тому потрібно тверезо оцінювати свої можливості.
Як іще можна убезпечити себе на відпочинку?
Вибір туристичної компанії, яка буде на зв'язку протягом усього відпочинку — це ще один фактор, який може гарантувати вашу безпеку.
Компанія APL Travel створила центр підтримки туристів. Кожен, хто придбав тур, може зателефонувати за спеціальним номером у будь-який час і з будь-яким запитанням (мовні проблеми, непорозуміння з місцевою поліцією, лісові пожежі та необхідність евакуації).
Спеціалісти APL Travel стежать за новинами та своєчасно інформують про зміни щодо вильоту та іншої інформації, що стосується вашої безпеки.
Матеріал опубліковано на правах реклами