Представники 187 країн підписали угоду щодо боротьби з пластиковим сміттям
У Женеві близько 1400 представників 187 країн світу ухвалили угоду, яка регулюватиме глобальний експорт пластикового сміття.
Про це повідомляє DW.
Цьому рішенню передували 12-денні консультації. Угоду затвердили ввечері 10 травня як доповнення до ухваленої у 1989 році Базельської конвенції про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх видаленням.
Міністерка охорони довкілля Німеччини Свен Шульце зазначила, що ухвалений документ передбачає можливість заборони експорту забруднених і проблематичних пластикових відходів з Євросоюзу в Азію та Африку. Так, країни, що розвиваються, зможуть відхиляти ввезення на їхню територію сміття з інших країн.
За даними експертів, які були присутні на обговореннях, щорічно у морях опиняється близько 8 мільйонів тонн пластикових відходів. Низка країн, зокрема США і Канада, упродовж багатьох років вивозять пластикове сміття в азіатські країни, стверджуючи, що його там належним чином переробляють. Однак значна частина відходів не може бути перероблена і вивозиться на звалища, спалюється або потрапляє у водойми.Угода передбачає можливість заборони експорту забруднених пластикових відходів з ЄС в Азію та Африку.
Раніше вчені виявили пластик всередині найглибоководніших організмів.
Також вчені повідомляли, що корали у Тихому океані можуть загинути через пластикове сміття.
На початку червня 2018 на півдні Таїланду загинув чорний дельфін, у шлунку та горлі якого застрягли 80 пластикових пакетів.