Прем’єр Румунії приїде до Києва для завершення перемовин щодо експорту українського зерна
Румунській прем'єр—міністр Марчел Чолаку оголосив, що поїде до Києва, щоб завершити переговори щодо експорту українського зерна до Румунії.
Про це пише румунське видання Digi24.
«У мене буде поїздка з кількома міністрами до Києва, коли я думаю, що ми завершимо всі дискусії щодо експорту на територію Румунії», — заявив Чолаку.
За словами прем’єр-міністра, він щодня спілкується зі своїм українським колегою та Єврокомісією. Він розповів, що так само румунські міністр сільського господарства та міністр економіки ведуть діалог з українськими урядовцями.
Глава уряду також розповів про подвійну систему ліцензування експорту українського зерна.
«Ми збираємося за ці 30 днів зробити меморандум і подвійну систему ліцензування як на території України, так і на території Румунії. Дійсно, експорт на територію Румунії через посередників і трейдерів неможливий. Буде безпосередньо до переробників, якщо вони захочуть імпортувати з України», — розповів Чолаку.
«Зернова криза»
Єврокомісія вирішила не продовжувати обмеження щодо української продукції, які мали тривати до 15 вересня. Натомість Україна зобов’язалася затвердити контроль за експортом чотирьох груп товарів — пшениці, кукурудзи, ріпаку й соняшнику — щоб запобігти ринковим спотворенням у сусідніх країнах.
А втім, це все одно не влаштувало Угорщину, Польщу та Словаччину. Вони втрьох оголосили, що попри рішення Єврокомісії односторонньо продовжують заборону на імпорт українського зерна.
Тож Україна подала позови до Світової організації торгівлі (СОТ) з вимогою провести консультації зі Словаччиною, Польщею та Угорщиною. Речник польського уряду Пйотр Мюллер заявив, що попри ці позови його країна не змінить позиції щодо ембарго на українську агропродукцію.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль наголосив: якщо країни не скасують односторонні заборони щодо імпорту української агропродукції, Україна у відповідь заборонить імпорт певних категорій товарів із цих двох країн.