Прем’єрка Британії припускає подовження перехідного періоду Brexit на кілька місяців
Прем’єр-міністерка Великої Британії Тереза Мей заявила, що припускає подовження так званого «перехідного періоду» після виходу країни з Європейського Союзу на «декілька місяців». Про це Мей заявила журналістам 18 жовтня, на другий день саміту з ЄС щодо виходу Британії з євроблоку.
«Під час обговорень виникла ідея, поки що лише ідея, про можливе подовження адаптаційного періоду на декілька місяців, і йдеться лише про декілька місяців».Тереза Мей, прем'єрка Британії
Переговори Британії та ЄС щодо умов виходу країни з блоку забуксували через відсутність згоди з приводу збереження відкритого кордону між Республікою Ірландією та Північною Ірландією, що входить до складу Великої Британії. ЄС наполягає ухвалити так званий «запасний план», гарантії збереження відкритого кордону на острові Ірландія у тому випадку, якщо Британія покине ЄС своїми силами, без
угоди про майбутню співпрацю. Британія, в свою чергу, вважає європейський варіант «запасного плану» зазіханням на власну територіальну цілісність і називає його неприпустимим. «Запасний план» ЄС призведе до утворення морського кордону між Британією та Північною Ірландією. Подовження перехідного періоду, про яке заявила Мей, може значити, що, якщо сторони не домовляться про партнерство до виходу країни з ЄС вчасно, то «запасний план» можна не задіювати. Проте, навіть подовження перехідного періоду не скасовує вимогу ЄС про обов’язкове схвалення «запасного плану», якщо Британія хоче досягти згоди.
«Перехідний період» — це 12 місяців після виходу Британії з ЄС в 2019 році, протягом яких будуть діяти старі домовленості і умови митного союзу. Прем’єрка підкреслила, що подовження «не обов’язково буде задіяним», тому що сторони «працюють над тим, аби забезпечити майбутнє партнерство до кінця грудня 2020 року».
Критики Терези Мей цю заяву розцінили як «зраду Brexit». Надін Дорріс з Консервативної партії наголосила, що у країни немає грошей «для того, щоб зайвий рік платити в Європейську казну».
17 жовтня у Євросоюзі повідомили, що готові продовжити дію перехідного періоду виходу Британії зі складу об’єднання ще на рік через брак часу на укладання торговельної угоди, що діятиме по завершенню Brexit.
23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якими будуть наслідки Брекзиту для України та НАТО?
29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit.
На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британія залишає ЄС, але не Україну — британський міністр у справах Європи
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.