Велика Британія та Європейський Союз не можуть досягти згоди щодо умов збереження відкритого кордону Північної Ірландії у випадку виходу Британії з ЄС (Brexit) без торговельної угоди.

Про це прем’єр-міністерка Британії Тереза Мей заявила 15 жовтня перед британськими парламентарями, передає BBC.

Зазначимо, згідно у мовою Brexit, коли Велика Британія покине Євросоюз, а разом з ним і єдиний Європейський ринок та спільний митний союз в березні 2019 року — між Британією та ЄС утвориться сухопутний кордон на межі між Республікою Ірландією та Північною Ірландією, що є регіоном Сполученого Королівства.

Обидві сторони хочуть уникнути закриття сухопутного кордону з Північною Ірландією, але не можуть погодитися щодо «запасного плану» збереження відкритого кордону.

Пропозиція ЄС полягає в тому, щоб залишити Північну Ірландію в межах митного союзу і таким чином уникнути перевірок на кордоні.

Водночас Тереза Мей заявила, що такий варіант «зазіхає» на цілісність Британії і створить новий морський кордон між Британією та Північною Ірландією.

Пропозиція Мей полягає в тому, щоб ЄС тимчасово, до 2020 року, зберіг для усієї Британії умови митного союзу, поки не завершиться «перехідний період». Мей зазначила, що вважає недопустимим варіант, в якому її країна виявиться «перманентно прив’язана» до митних правил ЄС.

В ЄС, у свою чергу, хоч і не відкидають пропозицію Мей, заявляють, що «запасний план» не спрацює, якщо він буде обмежений в часі, і наполягають, щоб Британія запропонувала ще один «запасний план», який стосуватиметься виключно Північної Ірландії.

Мей, виступаючи перед парламентаріями, заявила, що «вірить у домовленість, як найкращий варіант для Британії та ЄС». «Угоду можна досягти, і з вірою в це я продовжу працювати з нашими європейськими партнерами», — сказала Мей.

Раніше видання Politico повідомило, що Європейський Союз і Велика Британія узгодили попередні параметри щодо Brexit.
Раніше в Єврокомісії заявили, що ЄС та Британія збережуть тісні торговельні зв’язки після Brexit. Прем'єрка Британії Тереза Мей заявила, що особисто вестиме переговори з ЄС.
Також мер Лондона пропонує провести ще один референдум щодо виходу Британії з ЄС.
23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якими будуть наслідки Брекзиту для України та НАТО?
29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit.  
На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британія залишає ЄС, але не Україну — британський міністр у справах Європи
Поділитись: