Приїзд прем'єрки Естонії і затримання військового, який намагався викрасти російський літак: головне за день 24 квітня

Прем'єр—міністерка Естонії Кая Каллас відвідала Житомир, а Служба безпеки України затримала військового, який намагався викрасти російський літак, але спричинив обстріл аеродрому. Зібрали головні новини за день 24 квітня.

Приїзд прем'єрки Естонії

Прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас відвідала Житомир, де зустрілася з президентом України Володимиром Зеленським. У спільній декларації, яку підписали лідери двох країн, наголошується, що сильна, незалежна й успішна Україна як член ЄС і НАТО є важливою для європейської безпеки.

За визначні особисті заслуги у зміцненні українсько-естонського міждержавного співробітництва, підтримку суверенітету й територіальної цілісності України Зеленський нагородив Каллас орденом князя Ярослава Мудрого ІІ ступеня.

Поїздка в Україну стала першим закордонним візитом для Каллас на посаді голови нового уряду Естонії.

Затримання військового

Служба безпеки України затримала колишнього виконувача обов'язків командира однієї з частин Сил спеціальних операцій Романа Червінського. За даними слідства, він намагався викрасти російський літак, але це призвело до обстрілу аеродрому.

Суд має обрати чоловіку запобіжний захід 25 квітня. У прокуратурі казали, що клопотатимуть про тримання під вартою.

Військовому оголосили підозру в перевищенні службових повноважень 21 квітня. За це загрожує до 12 років ув'язнення.

Витрати на оборону

Стокгольмський міжнародний інститут дослідження проблем миру підрахував, що загальні світові витрати на військо зросли до рекордного рівня — до 2,24 трильйона доларів. Військові вкладення Європи зросли найбільше за останні 30 років.

У 2022 році військові витрати України досягли 44 мільярдів доларів, що на 640% більше, ніж роком раніше. Це найбільше річне зростання, яке у SIPRI коли-небудь фіксували.

Ситуація на фронті

Генштаб ЗСУ ввечері повідомив, що Сили оборони 24 квітня відбили понад 30 російських атак на трьох напрямках — Бахмутському, Авдіївському та Мар'їнському, де окупанти проводжують зосереджувати основні зусилля. Найзапекліші бої тривають за Бахмут і Мар'їнку.

За підрахунками Генштабу ЗСУ, українські військові 23 квітня знищили 660 російських окупантів. Загальні втрати росії за час повномасштабного вторгнення вже склали близько 187 080 солдатів.

Обстріли України

За даними Міноборони, російські війська 23 квітня обстріляли територію 9 областей України. Під російський вогонь потрапили 98 населених пунктів, підтверджено ураження 128 об’єктів інфраструктури. Є загиблі та поранені серед цивільних. Зокрема, росіяни вбили двох жителів Донеччини та двох жителів Херсонщини.

У Силах оборони кажуть, що окупанти посилили активність на Херсонщині після гучних заяв про рух ЗСУ. Вони запустили 6 Сімейство радянських і російських коригованих авіаційних бомбКАБів по населених пунктах Херсонського району і спрямували 14 дронів-камікадзе типу «Ланцет».

Гарантії безпеки для України

Прем'єр-міністри Польщі, Чехії та Словаччини заявили, що підтримують надання Україні гарантій безпеки ще до вступу країни в НАТО. Посадовці вважають, що в липні під час саміту у Вільнюсі Альянсу доведеться відповісти на важкі, але необхідні питання щодо відносин з Україною та майбутньої стратегії щодо росії.

«Настав час Альянсу прокласти чіткий і гідний довіри шлях до членства України, якщо і коли Київ побажає та коли дозволять умови. А до того часу ми маємо бути готові надати гарантії безпеки, окрім політичних запевнень, які не дозволять Україні раз і назавжди перетворитися на сіру зону. Сірі зони створюють можливості для авторитарних режимів сіяти нестабільність та посилювати напруженість», — вважають прем'єр-міністри.

Інші важливі новини