Прокурор, який вів справу ексголови Верховного суду Князєва, заявив про скорочення своєї посади
Прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександра Омельченка скоротили з посади. Він займався справою про хабар ексголові Верховного суду Всеволоду Князєву.
Про це заявив сам Омельченко у коментарях для «РБК-Україна» та «Укрінформ».
Омельченко вважає, що це не скорочення, а позбавлення його посади. Прокурор розповів, що 3 липня його ознайомили з наказом про скорочення посади начальника першого відділу.
Водночас, з його слів, у САП утворили нову посаду, яка не передбачена законом. Йдеться про посаду «начальника першого відділу — заступника начальника управління підтримання публічного обвинувачення та представництва в суді САП».
Омельченко каже, що розпорядження про скорочення з’явилося після того, як він погодив запит детектива НАБУ щодо відправлення телефону колишнього голови Верховного Суду до Польщі для зняття з нього необхідної інформації.
«Жодних нарікань за 23 роки моєї роботи не було, у тому числі за 7,5 років роботи в САП. Крім того, наприкінці року проводяться оцінки прокурорів. Я та мої прокурори отримали найвищу оцінку — позитивну», — додав він.
Пресслужба САП у коментарі «РБК-Україна» зазначила, що скорочення посади, яку обіймав Омельченко, готувалося задовго і не пов’язане зі справами, якими він керував.
У відомстві додають, що Омельченко залишився прокурором та має право залишатися на відповідній посаді у САП.
«При цьому, згідно з наказом Офісу Генерального прокурора від 10 липня, у переліку прокурорів, які можуть вести процесуальне керівництво справами у судах, прізвища Омельченка немає», — зазначає видання.
Крім цього, Омельченко звернувся до Ради прокурорів з проханням дати оцінку відповідним діям. Заява є у розпорядженні журналістів «РБК-Україна».
Там йдеться про те, що 20 червня Омельченко погодив детективу НАБУ запит на міжнародну правову допомогу до Міністерства юстиції Польщі, яка дозволить зробити копію розміщеної в телефоні Князєва інформації.
21 червня Омельченку повідомили, що голова САП Олександр Клименко цікавився місцеперебуванням телефону. Прокурор зайшов до Клименка і повідомив, що в НАБУ телефону немає, і де він наразі перебуває йому невідоме.
Далі, йдеться в заяві, Клименко почав кричати та дорікати, що прокурор не мав права залучати фахівців із Польщі.
Що відомо про справу Князєва щодо корупції у Верховному Суді?
САП та НАБУ повідомили про викриття «масштабної корупції» у Верховному Суді. Правоохоронці оголосили голові ВС Всеволоду Князєву та його спільнику-адвокату підозри в отриманні хабаря.
Адвокатське об'єднання, яке фігурує у справі, називають посередником між керівництвом суду й людьми, які хотіли «вирішити питання» в суді. Так, слідчі зафіксували низку контактів одного з власників об'єднання із власником фінгрупи «Фінанси та кредит» (співголовою цієї групи називають Костянтина Жеваго).
Велика палата ВС розглядала справу щодо права власності 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Ferrexpo. Своїм рішенням 19 квітня орган залишив зазначені акції пов'язаним із Жеваго компаніям. Сам бізнесмен заперечив, що він причетний до хабаря голові чи суддям Верховного Суду.
15 травня правоохоронці зафіксували «на гарячому» передання другої частини хабаря, тоді ж і затримали Князєва й адвоката. А втім, у САП казали, що гроші знайшли ще в деяких інших суддів Великої Палати Верховного Суду України.
Пленум Верховного Суду висловив недовіру голові ВС Всеволоду Князєву і через це достроково припинив його повноваження як очільника суду. А Вища рада правосуддя дала згоду на тримання його під вартою.
Зрештою, Вищий антикорупційний суд призначив Князєву запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів, до 14 липня, із можливістю внесення застави 107 мільйонів 360 тисяч грн.
Згодом ВАКС продовжив дію запобіжного заходу майже на два місяці. Він діятиме до 8 вересня 2023 року.
Автор: Олександр Донець