Прокурори планують оскаржити рішення суду щодо обрання запобіжки експосадовцю Міноборони Лієву
Прокурори Офісу генпрокурора планують подавати апеляцію на рішення Вищого антикорупційного суду по справі щодо колишнього очільника департаменту Міноборони Олександра Лієва. Раніше суд не обрав запобіжний захід для фігуранта.
Про це пресслужба Офісу генпрокурора повідомила в коментарі hromadske.
«Після обрання запобіжних заходів підозрюваним буде розв'язано питання про передачу матеріалів до НАБУ», — додали нам у відповіді.
Проблеми з підслідністю?
Нагадаємо, що сторона захисту заявляла у суді, що справа є підслідною НАБУ, а не Нацполіції, оскільки до справи причетні посадовці Міноборони. Прокурори Офісу генпрокурора зазначали, планувалося передати справу до НАБУ, однак цього досі не сталося.
Тим часом «Центр протидії корупції» заявив, що через проблеми з підслідністю «є ризики, що слідство створює передумови для подальшого поховання справи через недопустимість доказів».
Що передувало?
ВАКС ввечері 29 січня не обрав запобіжний захід Олександру Лієву. Прокурор просив суд відправити експосадовця під варту на 60 днів з можливістю внести заставу у понад 268 млн грн.
Як пояснювала сторона обвинувачення, якщо Лієву не обрати запобіжний захід, то він може спробувати переховуватися від органів досудового розслідування чи знищити потенційні речові докази.
Однак суд відмовив у клопотанні прокурора і залишив експосадовця без запобіжного заходу.
Більше про справу
За даними слідства, у жовтні 2022 року фігуранти уклали з Міноборони контракт на постачання 100 тисяч мінометних пострілів іноземного виробництва. Проте постачання не відбулися, попри зобов’язання розпочати їх у грудні 2022 року. Водночас Міноборони переказало постачальнику озброєнь — підприємству «Львівський арсенал» — 97% суми, передбаченої документом.
Національна поліція та Служба безпеки за сприяння Міністерства оборони 27 січня оголосили підозри п’ятьом фігурантам справи. Усім — за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу, тобто у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем, що вчинено організованою групою. За це загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Напередодні Міністерство оборони заявило, що виграло суд на більш ніж 1,5 млрд грн у справі щодо компанії «Львівський арсенал» та непоставлених мін.