Прокурори завершили розслідувати справу про розкрадання коштів «Ощадбанку»
Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершила розслідування справи про розкрадання 20 мільйонів доларів АТ «Ощадбанк».
Як повідомили у САП, до кримінальної відповідальності у цій справі притягнули 13 осіб.
За даними слідства, у період 2013–2014 років посадовці приватних підприємств, що входили до групи компаній «Креатив», у змові з працівниками «Ощадбанку» незаконно привласнили кошти фінустанови.
Для цього, як зазначається, вони підробили документи, щоб нібито отримати кредит на купівлю насіння соняшника. Згодом отримані кошти власники «Креативу» вивели за кордон на рахунки компаній, зареєстрованих у Белізі та Швейцарії.
Відтак цими ж грошима нібито сплатили купівлю корпоративних прав компаній, що володіли цінною нерухомістю в Україні.
У САП зазначають, що у цьому провадженні до кримінальної відповідальності притягнули 13 осіб, серед яких, зокрема, чинні та звільнені посадовці банку й приватної компанії, а також народний депутат VIII скликання, який був бенефіціарним власником компаній групи «Креатив».
Дії підозрюваних кваліфікували за ч.5 ст.191, ч.3 ст.209, ч.2 ст.364, ч.1 ст.366 КК України. Їм загрожує позбавлення волі терміном від 7 до 15 років.
Нагадаємо, 24 жовтня 2018 року САП погодила затримання агентами НАБУ 10 людей, яких підозрюють у незаконному заволодінні кредитними коштами Ощадбанку. Серед підозрюваних — посадовці державного банку, бенефіціари й працівники групи компаній «Креатив», оцінювач і сім’я народного депутата.
Згодом регламентний комітет Верховної Ради визнав законними подання на депутата групи «Воля народу» Станіслава Березкіна у справі щодо заволодіння $20 мільйонами Ощадбанку агрохолдингом «Креатив».
ПАТ «Креатив Груп» — агропромислова група компаній, активи якої переважно зосереджені в Кіровоградській області. Управління компанією пов’язане з народним депутатом Станіславом Березкіним («Воля народу») та членами його сім’ї – сином Максимом і донькою Вікторією.
У 2014 році ПАТ «Креатив» отримало від Ощадбанку кредит у 160 мільйонів гривень (на той час 20 мільйонів доларів). НАБУ та САП стверджують, що отримання кредиту незаконне, адже «Креатив» у вигляді застави використовував фіктивний договір постачання товарів на суму 100 мільйонів доларів.
Згодом 20 мільйонів, отриманих від Ощадбанку, вивели у Швейцарію та Беліз. Уже звідти за ці ж кошти придбали корпоративні права компанії-власника 97% акцій ПАТ «Чорноморгідрозалізобетон».
Водночас, як повідомляє видання «Слово і Діло», починаючи від грудня 2014 року, ПрАТ «Креатив» не сплачував проценти за користування кредитом, а від січня 2015-го перестав гасити транш.
Уже у 2016 році розпочався процес банкрутства «Креативу» за судовим рішенням, на задоволення вимог кредитора Ощадбанку ввели мораторій. Таким чином, дотепер отримані «Креативом» кредитні кошти держбанку не повернули, як і проценти, штрафні санкції й пеню.