Протест поляків на кордоні поширився ще на два пункти пропуску. Як там рухаються машини?

Зранку 12 лютого польські фермери розпочали акції протесту ще на двох пунктах пропуску: «Зосін — Устилуг» та «Долгобичув — Угринів».

Про це повідомили у ДПСУ.

Приблизно о 10:00 розпочалась акція протесту польських фермерів неподалік від пункту пропуску «Зосін». Протестувальники мають намір здійснювати пропуск по три вантажні транспортні засоби вагою понад 3,5 тонни на годину. Легкові автомобілі, автобуси, а також вантажівки з гуманітаркою та до 3,5 тонн в обох напрямках будуть оформлюватись у звичайному режимі.

Окрім того, майже 150 пікетувальників та 20 одиниць сільгосптехніки блокують рух біля пункту пропуску «Долгобичув». Обмежено рух вантажівок вагою до 7,5 тонни в обидва боки, а також вантажівок вагою понад 7,5 тонни на вʼїзд у Польщу. Учасники акції протесту мають намір пропускати по два вантажні автомобілі на годину в обидва напрямки.

Окрім цього, польські фермери поновили блокування вантажівок на напрямку пунктів пропуску «Медика — Шегині». За даними прикордонників, вони пропускатимуть по одній вантажівці на годину. На пропуск легкового автотранспорту та автобусів акція протесту поширюватись не буде.

Що відбувається на кордоні?

9 лютого 2024 року, польські протестувальники почали блокувати рух транспорту в напрямку пункту пропуску «Шегині» (з польського боку — «Медика»). Згодом почалося блокування КПП «Гребенне — Рава-Руська» та «Дорогуськ — Ягодин». Зранку 12 лютого на цих двох напрямках у бік України на території Польщі в чергах сукупно було 1050 вантажівок.

Польські аграрії також заявили, що будуть перешкоджати перевантаженню українських сільськогосподарських товарів на залізничній станції поблизу кордону з Україною.

11 лютого у Дорогуську польські фермери заблокували рух трьох вантажівок з України та відкрили їм причепи, через що частина зерна на експорт висипалася на дорогу. Посольство України в Польщі звернулося до поліції через цей інцидент.

У Мінагрополітики України кажуть, що польські фермери протестують через бажання отримати помʼякшення європейського «зеленого курсу», а також отримувати більше субсидій, дотацій та компенсацій. Також міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський заявив, що в деяких сферах буде необхідне повне блокування імпорту з України, як у випадку із зерновими. На його думку, протести фермерів на кордонах з Україною прийнятні.