Мінагрополітики засудило дії польських протестувальників, які знищили українське зерно
Міністерство аграрної політики та продовольства України засудило навмисне знищення українського зерна польськими протестувальниками у Дорогуську, що в Польщі.
Відповідну заяву відомство оприлюднило у Facebook.
У Мінагрополітики зазначили, що спостерігають за ходом розслідування інциденту та очікують на швидке встановлення та покарання винних.
«Ми розуміємо, коли польські фермери відстоюють свої інтереси в цивілізований спосіб. Але цей випадок знищення української пшениці не має нічого спільного з мирними протестами ані з юридичної, ані з моральної точки зору», — заявили в міністерстві.
І додали, що вже два роки, у час великої війни, українські аграрії працюють під постійними російськими обстрілами, зазнають величезних збитків. Іноді зерно дається ціною життя.
«Мінагрополітики запрошує польських фермерів до України пересвідчитися, у яких умовах зараз працюють українські аграрії. 4 мільйони малих фермерів в Україні готові поділитися своїм досвідом з польськими колегами», — сказали у відомстві.
Українське міністерство також висловило щиру вдячність полякам, які допомагали й продовжують допомагати українському народу у важкий час.
Що сталося?
У польському Дорогуську, що на кордоні з Україною, вчора, 11 лютого, після оформлення до Польщі в’їхали три вантажівки, якими керували громадяни України. Учасники протесту, польські фермери, заблокували їм рух. В один момент вони відкрили причепи, через що частина зерна висипалася на дорогу.
У поліції додали, що бійок чи небезпечної ситуації не було, а українські водії повернули назад у бік України. Також правоохоронці зазначили, що з’ясовують усі подробиці події та встановлюють учасників акції, які розсипали зерно по дорозі.
Як писав портал fermer.pl, аграрії нібито відібрали проби висипаного зерна та планують передати їх на дослідження на вміст заборонених речовин.
Посольство України в Польщі звернулося до поліції через цей інцидент.
Чому протестують поляки?
9 лютого 2024 року польські протестувальники почали блокувати рух транспорту в напрямку пункту пропуску «Шегині» (з польського боку — «Медика»). Згодом почалося блокування КПП «Гребенне — Рава-Руська» та «Дорогуськ — Ягодин».
Польські аграрії також заявили, що будуть перешкоджати перевантаженню українських сільськогосподарських товарів на залізничній станції поблизу кордону з Україною.
У Мінагрополітики України кажуть, що польські фермери протестують через бажання отримати помʼякшення європейського «зеленого курсу», а також отримувати більше субсидій, дотацій та компенсацій.
Також міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський заявив, що в деяких сферах буде необхідне повне блокування імпорту з України, як у випадку із зерновими. На його думку, протести фермерів на кордонах з Україною прийнятні.
Що відбувається на кордоні?
Кордон України з Польщею наразі заблокований для вантажівок на двох контрольно-пропускних пунктах: «Ягодин — Дорогуськ» та «Рава-Руська — Гребенне». Проте з 12 лютого фермери погрожували почати протести ще на двох КПП.
Станом на ранок 11 лютого через дії протестувальників на всьому польсько-українському кордоні утворилися великі черги з вантажівок. Так, навпроти «Ягодина» стояло 700 вантажівок.
Для порівняння: якщо до блокади через «Ягодин» за добу могли проїжджати 1200-1400 вантажівок в обох напрямках, то 10 лютого їх було лише 160.
- Поділитися: