Протести у Зімбабве: солдати відкрили вогонь по мітингувальниках, троє людей загинули
Троє людей людини загинули Унаслідок протестів устолиці Зімбабве Хараре.
Троє людей людини загинули унаслідок протестів у столиці Зімбабве Хараре.
Про це повідомляє Aljazeera.
«Солдати відкрили вогонь по мітингувальниках, щоб розігнати прихильників опозиції, які кидали каміння та звинувачуювали правлячу партію у фальсифікації виборів», — йдеться у повідомленні.
Також поліція застосувала сльозогінний газ та вогнемети.
Нагадаємо, після проведення виборів у країні 30 липня, на вулиці Хараре вийшли противники чинного президента — Еммерсона Мнангагви. Вони почали кидати у каміння у будівлі та підпалювати шини.
Протести розпочалися після того, як виборча комісія Зімбабве оприлюднила попередні результати виборів, згідно з якими правляча партія завоювала більшість місць у парламенті.
Партія «Патріотичний фронт», яка була при владі увесь час після того, як південноафриканська країна отримала незалежність у 1980 році, виграла 145 місць у парламенті на 210 місць.
Опозиційна партія «Рух за демократичні зміни» отримала 60 місць.
30 липня у Зімбабве відбулись вибори президента: на дільниці прийшло 75% виборців. Уперше з 2002-го року на вибори допустили міжнародних спостерігачів. Офіційні результати мають оголосити за 5 днів після голосування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Танки на вулицях, арешт президента і заперечення перевороту: що відбувається в Зімбабве.
Нагадаємо, 15 листопада минулого року у Зімбабве відбувся військовий переворот. Водночас військові заперечили захоплення влади шляхом перевороту й додали, що помістили Мугабе «під домашній арешт».
Правляча партія Зімбабве висунула Роберту Мугабе ультиматум. Колишні однопартійці вимагали від Мугабе упродовж 24 годин піти у відставку. Але Мугабе заявив, що оголосив про голодування.
Роберта Мугабе усунули з поста голови правлячої партії. На його місце призначили віце-президента Еммерсона Мнангагву, якого Мугабе звільнив на початку листопада.
21 листопада президент Зімбабве оголосив про відставку. Новим президентом стане Еммерсон Мнангагва, якому наразі 75 років.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чи стане Зімбабве демократією? — інтерв'ю з найвідомішим активістом країни