Щонайменше одна людина загинула унаслідок заворушень у столиці Зімбабве Хараре після спроби чинної влади призначити президентські вибори.

Щонайменше одна людина загинула унаслідок заворушень у столиці Зімбабве Хараре після проведення історичних президентських виборів.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на свідків.

Після проведення виборів у країні 30 липня, на вулиці Хараре вийшли противники чинного президента — Еммерсона Мнангагви. Вони почали кидати у каміння у будівлі та підпалювати шини.

Влада вивела на вулиці військових, які розігнали натовп протестувальників.

Свідки повідомили Reuters, що одна людина загинула унаслідок сутичок учасників акції та поліції.

Війська, оснащені бронемашинами і військовим вертольотом, розігнали усіх протестувальників.

Агентство AFP повідомляє, що унаслідок сутичок у Хараре загинули троє людей.

Зазначається, що акції протесту відбулись після того, як лідер руху «Рух за демократичні зміни», лідером якого є Нельсон Чаміза оголосив, що переміг на виборах.

Нельсон Чаміза був головним конкурентом чинного президента Еммерсона Мнангагви. Офіційних результатів голосування наразі немає.

30 липня у Зімбабве відбулись вибори президента: на дільниці прийшло 75% виборців. Уперше з 2002-го року на вибори допустили міжнародних спостерігачів. Офіційні результати мають оголосити за 5 днів після голосування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Танки на вулицях, арешт президента і заперечення перевороту: що відбувається в Зімбабве.

Нагадаємо, 15 листопада минулого року у Зімбабве відбувся військовий переворот. Водночас військові заперечили захоплення влади шляхом перевороту й додали, що помістили Мугабе «під домашній арешт».

Правляча партія Зімбабве висунула Роберту Мугабе ультиматум. Колишні однопартійці вимагали від Мугабе упродовж 24 годин піти у відставку. Але Мугабе заявив, що оголосив про голодування.

Роберта Мугабе усунули з поста голови правлячої партії. На його місце призначили віце-президента Еммерсона Мнангагву, якого Мугабе звільнив на початку листопада.

21 листопада президент Зімбабве оголосив про відставку. Новим президентом стане Еммерсон Мнангагва, якому наразі 75 років.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чи стане Зімбабве демократією? — інтерв'ю з найвідомішим активістом країни

Поділитись: