Проведення наступу України очікується навесні, партнери працюють над можливостями для ЗСУ — Остін

Міністр оборони США Ллойд Остін зазначив, що навесні Сили оборони України можуть провести наступ. Тому міжнародні партнери України наразі наполегливо працюють щодо передання необхідного озброєння військовим.

Про це він сказав на брифінгу 14 лютого за підсумками 9-го засідання у форматі «Рамштайн».

«Ми очікуємо, що вони [Сили оборони України] проведуть наступ навесні. І через це всі ми, партнери у Контактній групі з питань оборони України, наполегливо працюємо над тим, щоб вони мали можливості бути ефективними... Ми віримо, що в них буде вікно можливостей, аби проявити ініціативу, а потім продовжувати створювати правильні умови на полі бою», — сказав Остін.

Яку допомогу обіцяють Україні?

Він оголосив, що партнери по «Рамштайну» передали захисникам України «більш ніж 8 бойових бригад». Це включає бойові машини Stryker, Bradley й танки Abrams від Сполучених Штатів, танки Challenger від Великої Британії та бронетранспортери, які пообіцяла передати Канада.

Також сюди входять танки Т-72, які Сполучені Штати, Нідерланди й Чехія збираються передати або вже передають. Вони надійдуть додатково до тих Т-72, які вже передала Польща.

Також Німеччина, Польща, Канада, Португалія, Іспанія, Норвегія, Данія та Нідерланди передадуть Україні бойові танки Leopard.

Італія та Франція спільно надають Україні системи SAMP/T. Окрім того, Франція оголосила, що співпрацюватиме з Австралією у виробництві 155-мм боєприпасів для підтримки України.

Генерал Марк Міллі додав, що останніми місяцями 11 країн пообіцяли передати Україні танки, 22 — бойові машини піхоти, 16 — артилерію та амуніцію тощо.

Міністр оборони США Ллойд Остін наголосив, що засідання «Рамштайну» стосувалося «не якоїсь однієї зброї».

«Це про постачання всіх тих можливостей, які ми обіцяли, інтеграцію всіх цих систем разом, допомогу українцям боротися за їхню свободу», — сказав він.

Водночас Остін додав, що не має новин стосовно можливого надання Україні винищувачів. Наразі фокус — на іншому озброєнні, яке вже пообіцяли передати перед контрнаступом.

«Це монументальне завдання: зібрати всі ці системи разом, провести тренування для військових, впевнитися, що ми маємо підтримку для всіх цих систем, і відправити їх у бій. Це фокус наших нинішніх обговорень», — сказав Ллойд Остін.

Остін також підтвердив, що українські військові вже використали багато боєприпасів для артилерії. Партнери працюють над тим, щоб надавати боєприпаси настільки швидко, наскільки це можливо.

Він додав, що на засіданні відбулося важливе обговорення роботи над підзвітністю. Ллойд Остін оголосив, що міжнародні партнери України продовжують співпрацювати з українськими колегами, аби гарантувати, що все передане обладнання доходить до фронту.

Зазначимо, міністр оборони України Олексій Резніков за підсумками засідання повідомив ЄП, що «дуже задоволений» його результатами.

Про «Рамштайн»

14 лютого відбулося дев'яте засідання Контактної групи з питань оборони України (так званий формат «Рамштайн»), яка була створена для того, щоб оцінювати оборонні потреби України та надавати допомогу. У зустрічі взяли участь представники 54 країн.

У Міноборони України анонсували, що говоритимуть про посилення «танкової коаліції», забезпечення достатніх запасів боєприпасів, навчання для української армії, стабільність логістики, обслуговування та ремонту — реалізацію «військового Шенгену».

Україна також закликає партнерів надати бойові літаки. Президент Володимир Зеленський після свого європейського турне заявив, що отримав «дуже важливі домовленості» та «хороші сигнали», проте над постачанням Україні бойової авіації ще доведеться попрацювати з партнерами.