Путін після зустрічі з Байденом поскаржився, що Київ не хоче дотримуватися Мінських угод
Президент Росії Володимир Путін і президент США Джо Байден під час зустрічі в Женеві говорили про Україну. Глави держав обговорили вступ Києва до НАТО та закінчення війни на Донбасі.
Про це на пресконференції після зустрічі повідомив російський президент.
«Щодо України — на цю тему говорили. Не можу сказати, що дуже детально, та якщо я правильно зрозумів президента Байдена, він згоден із тим, що в основі врегулювання на південному сході України мають лежати Мінські домовленості», — сказав Путін.
Натомість російський президент вважає, що пропозиції української влади не сприяють врегулюванню ситуації на Донбасі.
«Повернути війська України на місця постійної дислокації (тобто на Донбас); друге — закрити кордони; третє — провести вибори через три місяці після цих кроків. Не треба бути юристом, щоб зрозуміти: це не має нічого спільного з Мінськими угодами», — запевняє Путін.
Російський президент наголосив, що контроль України над своїми кордонами до проведення виборів суперечить Мінським угодам. Путін вважає, що українська сторона повинна внести зміни до Конституції й кордони між Україною і РФ будуть зайняті українськими прикордонниками на наступний день після виборів.
Очільник Кремля додав, що тему можливого вступу України в НАТО під час розмови з Байденом згадували побіжно: «Тут немає чого обговорювати».
Яка ситуація на Донбасі зараз?
З 27 липня 2020 року там триває новий режим припинення вогню, і протягом перших місяців на Донбасі справді суттєво зменшилася кількість обстрілів. Натомість зараз спостерігається нове загострення, за час «перемир'я» від обстрілів бойовиків загинули вже 40 військових. Солдати також гинуть унаслідок підриву на вибухівках.
Зростання кількості обстрілів бойовиків та кількості поранених і загиблих українських військових відбувалося на тлі збільшення кількості російських військ біля кордонів з Україною. Однак 22 квітня міністр оборони РФ заявив, що з 23 квітня війська почнуть повертатися на місця постійної дислокації.
У Держприкордонслужбі України підтверджували відведення російських військ з окупованого Криму. А 15 травня у Міністерстві оборони повідомили, що Росія хоч і почала відводити свої війська від кордону з Україною, але робить це повільно.