Путін позачергово зібрав Радбез РФ, щоб обговорити визнання «Л/ДНР». Остаточно вирішити обіцяє вже сьогодні
Президент Росії Володимир Путін провів позачергове засідання Ради безпеки країни, щоб обговорити визнання незалежності самопроголошених «Л/ДНР» — про це просили ватажки власне «республік».
Путін заявив, що хоче заслухати думку учасників Радбезу РФ щодо визнання «республік»: незадовго до цього ватажки самопроголошених «Л/ДНР» попросили Путіна визнати їх за «самостійні держави». Крім того, Денис Пушилін (ватажок «ДНР») і Леонід Пасічник (очільник «ЛНР») запропонували розглянути можливість договору про співпрацю з Росією — зокрема в оборонній сфері.
Президент РФ заслухав учасників Радбезу, які розповідали про своє бачення виконання Мінських домовленостей і про загострення у Луганській та Донецькій областях. З-поміж іншого, учасники засідання неодноразово зазначали, що Україною керують нібито із Заходу, а на окупованих територія живуть «громадяни РФ». Зауважимо, що Росія видає жителям окупованих територій свої паспорти, і, за підрахунками російської влади, їх отримали вже 800 тисяч мешканців окупованих територій Луганської та Донецької областей.
Визнання незалежності «республік» підтримали всі, хто виступав на засіданні, зокрема міністри закордонних справ та оборони, голова уряду, голова Держдуми та очільник Федеральної служби безпеки.
Путін заявив, що рішення щодо визнання «Л/ДНР» ухвалить сьогодні ж, 21 лютого.
Під час засідання політик наголосив, що йдеться лише про визнання угруповань, а не про приєднання «Л/ДНР» до Росії.
Нагадаємо, 16 лютого Путін уже взяв до уваги звернення Держдуми РФ із закликом визнати самопроголошені «Л/ДНР». У Кремлі зауважили, що визнання «Л/ДНР» не відповідає Мінським домовленостям, а проте видавання жителям окупованого Донбасу російських паспортів порушенням «Мінська» там не вважають.
Водночас Україна офіційно звернулася до Ради Безпеки ООН з ініціативою обговорення цієї постанови Держдуми РФ. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наголосив, що заклик визнати «Л/ДНР» порушує Мінські домовленості та підриває процес мирного врегулювання.
Що передувало?
З 17 лютого в зоні бойових дій на Донбасі значно збільшилася кількість обстрілів. Бойовики за добу десятки разів порушують режим «тиші» (а 19 лютого була понад сотня порушень), водночас заявляючи про «атаку» з українського боку.
Станом на 16:00 21 лютого бойовики вже 32 рази порушували режим припинення вогню у зоні бойових дій на Донбасі. У ЗСУ наголошують, що відкривають вогонь лише у тих випадках, коли дії окупаційної влади загрожують життю та здоров'ю українських бійців і мирних громадян.
А Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявив, що Росія готує теракти на окупованих територіях Донбасу, жертвами яких мають стати мирні жителі. За його словами, Москва прагне використати це як привід для звинувачення України та введення регулярних підрозділів збройних сил РФ під виглядом «миротворців».