Рада ООН з прав людини проведе екстрене засідання через спалення Корану в Стокгольмі

Рада Організації Об'єднаних Націй з прав людини на прохання Пакистану проведе термінове засідання, щоб обговорити чергове спалення Корану біля мечеті у столиці Швеції.

Про це заявив речник Ради ООН 4 липня, повідомляють Al Arabiya та Al Jazeera.

«Рада ООН з прав людини проведе термінові дебати, щоб обговорити тривожне зростання навмисних і публічних актів релігійної ненависті, що проявляється нинішнім оскверненням священного Корану в деяких європейських та інших країнах», — сказав речник Ради.

Він зазначив, що це термінове засідання буде скликане після запиту Пакистану, надісланого від імені кількох членів Організації ісламського співробітництва, зокрема тих, які є членами Ради ООН з прав людини.

За словами речника, термінові дебати, «найімовірніше, будуть скликані цього тижня» в дату і час, які визначить бюро Ради з прав людини, що збереться вже сьогодні, 4 липня.

До Ради з прав людини, найвищого правозахисного органу ООН, входять 47 членів.

Що передувало?

Біля центральної мечеті Стокгольма 28 червня протестувальник знову порвав і спалив Коран. Це сталося в перший день мусульманського свята Курбан-Байрам.

Уряд Швеції засудив це, назвавши «ісламофобським» актом. Організація ісламського співробітництва, яка об'єднує 57 країн, закликала країни-члени «вжити єдиних і колективних заходів для запобігання повторенню випадків осквернення копій Корану».

Низка країн на знак протесту викликали послів Швеції. Марокко навіть відкликало свого посла у Стокгольмі на невизначений термін, а Іран призупинив процес відправлення свого нового посла до цієї країни.

Попередній такий випадок стався в січні 2023 року, коли Расмус Палудан, лідер данської ультраправої партії Stram Kurs («Жорстка лінія»), отримав дозвіл спалити Коран біля турецького посольства у Стокгольмі. Через це Туреччина загальмувала вступ Швеції до НАТО.