У Швеції знову спалили Коран. Цього разу на мусульманське свято Курбан-Байрам
Біля центральної мечеті Стокгольма 28 червня протестувальник порвав і спалив Коран. Це сталося в перший день мусульманського свята Курбан—Байрам. Через попереднє спалення Туреччина загальмувала вступ Швеції до НАТО.
Про це повідомляє Reuters.
Близько 200 людей стали свідками того, як один із двох протестувальників розривав сторінки примірника Корану і витирав ним своє взуття, перш ніж покласти туди бекон і підпалити книгу, а інший говорив у мегафон.
Деякі з присутніх кричали арабською мовою «Бог великий» на знак протесту проти підпалу, а один чоловік спробував кинути камінь, але його затримала поліція.
Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан уже засудив цей вчинок, сказавши, що «неприйнятно дозволяти антиісламські протести в ім’я свободи слова».
Хоча шведська поліція відхилила кілька нещодавніх заявок на демонстрації проти Корану, суди скасували ці рішення, заявивши, що вони порушують свободу слова. Тому зрештою поліція дозволила провести таку акцію 28 червня біля стокгольмської мечеті.
Прем’єр-міністр Ульф Крістерссон казав, що не може прокоментувати, чи вплине спалення Корану на процес вступу до НАТО. Він уважає, що спалювати Коран — «законно, але недоречно».
У США назвали спалення релігійних текстів «нешанобливим і образливим», але закликали Туреччину та Угорщину невідкладно ратифікувати протокол про вступ Швеції до НАТО, оскільки та виконала свої зобов’язання за тристороннім меморандумом.
Не перше спалення
Расмус Палудан, лідер данської ультраправої партії Stram Kurs («Жорстка лінія»), у січні 2023 року дістав дозвіл спалити Коран біля турецького посольства у Стокгольмі.
Після цього міністр оборони Туреччини Хулусі Акар назвав «безглуздим» призначений на 27 січня візит глави Міноборони Швеції Поля Джонсона до Туреччини, Анкара скасувала його.
Крім того, турецький президент Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що Швеції не варто чекати підтримки Туреччини у вступі до НАТО після спалення Корану.
Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто припустив, що до спалення Корану причетна росія, про це він казав у інтерв’ю телеканалу YLETV1, передавало Deutsche Welle.
У лютому поліція з міркувань безпеки не дозволила вдруге спалити Коран біля турецького посольства.
- Поділитися: