Російська влада пригрозила Навальному ув’язненням і негайно викликає його до Москви
Федеральна служба виконання покарань у Москві пригрозила опозиційному російському політику Олексію Навальному заміною умовного терміну на реальний. Його зобов'язали негайно з'явитися для перевірки.
Про це йдеться в повідомленні ФСВП.
Там погрожують звернутися до суду з проханням замінити Навальному умовний термін на реальний у справі про участь у неузгоджених із владою мітингах. Відомство заявило, що Навальний, який перебуває у Німеччині, не виконує обов'язки умовно засудженого й ухиляється від контролю інспекції.
Відомство вимагає від Навального з’явитися у московські філії ФСВП о 9-й ранку 29 грудня.
Водночас ФСВП посилається на публікацію в журналі The Lancet про отруєння політика «Новічком». У ній вказано, що вже до 12 жовтня у Навального минулися «всі наслідки його хвороби». ФСВП зробила висновок, що Навальний може свідомо ухилятися від контролю.
Як пояснив адвокат Навального Вадим Кобзєв, якщо ФСВП звернеться до суду й суд підтримає претензії відомства, російському опозиціонеру дадуть 3,5 роки реального ув'язнення.
Реакція Навального
Він заявив, що, посилаючись на статтю The Lancet, російська влада фактично визнала, що його отруїли, хоча раніше це заперечувала. Так, стаття має заголовок «Отруєння нервово-паралітичною речовиною "Новічок"».
«Отже, на офіційному рівні держава визнала отруєння. Де ж кримінальна справа?» — написав Навальний.
У штабі політика також звернули увагу, що в публікації прізвище Навального не згадувалося — там ідеться лише про безіменного пацієнта, 44-річного чоловіка з Росії.
Докази отруєння Навального офіцерами ФСБ
14 грудня журналісти-розслідувачі видань The Insider, CNN та Der Spiegel спільно з Bellingcat опублікували масштабне розслідування. За допомогою білінгу телефонів виконавців отруєння офіцера ГРУ Сергія Скрипаля, якого теж отруїли «Новічком», вони змогли з'ясувати, що отруйну речовину передавали з наукового центру «Сигнал».
Під час аналізу згаданих дзвінків директора цього центру Артура Жирова журналісти вийшли на вісьмох співробітників ФСБ, які підтримували з ним регулярний зв'язок.
Сам Навальний отримав інформацію про розслідування від журналістів ще до публікації, тож вирішив самостійно подзвонити своїм імовірним отруювачам. Підтримати розмову вийшло тільки з одним з можливих отруювачів — співробітником ФСБ Костянтином Кудрявцевим (принаймні про це заявляє Навальний). У розмові, яка тривала майже годину, чоловік зізнався в участі в операції з отруєння опозиціонера та розповів раніше не відомі деталі.
Проте критики Навального заявляють, що співробітник ФСБ, який нібито впродовж кількох місяців стежив за політиком, не міг не впізнати його голос. В ФСБ назвали запис «провокацією» та «підробкою». Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков висловився розгорнутіше: «У хворого спостерігається яскраво виражена манія переслідування».
Що сталося з Навальним?
Російському опозиціонеру стало зле вранці 20 серпня, коли він летів із Томська до Москви. Літак екстрено посадили в Омську, політика госпіталізували. Він впав у кому. Німецьким лікарям вдалося вивезти Навального на лікування до клініки «Шаріте», а 7 вересня його вивели з медичної коми, у якій він був 18 днів.
Експерти з Німеччини, Франції та Швеції підтвердили, що Навального отруїли речовиною з групи «Новічок». Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) також виявила в організмі російського опозиціонера отруєння речовиною, яка структурно схожа на «Новічок».
Росія всіляко заперечує причетність до отруєння Навального та обурюється тим, що Берлін відмовляється передати результати свого розслідування, хоча про це Москва просить ще з кінця серпня. Сам опозиціонер вважає, що до його отруєння причетний особисто президент Росії Володимир Путін.