Росія не визнає програш у міжнародному арбітражі $44,4 млн за позовом «Укрнафти»
У Міністерстві юстиції Росії заявили, що не визнають програш 44,45 мільйона доларів у міжнародному арбітражі ООН за позовом «Укрнафти», адже «країна не брала участі у розгляді цієї справи».
Про це повідомили у прес-службі Мін'юсту РФ, передають російські ЗМІ.
«Російська Федерація не брала участі у розгляді зазначеного позову. Вона не визнає законності ухваленого рішення, у першу чергу через відсутність в арбітражу юрисдикції на розгляд цієї справи», — повідомили у відомстві у відповідь на запит «ТАСС».
Водночас Росія планує оскаржувати рішення арбітражу та «використовувати для цього всі законні методи».
Нагадаємо, що 16 квітня в «Укрнафті», 50%+1 акція якої належать державі, повідомили, що перемогли в міжнародному арбітражі при ООН у справі проти Росії за втрачені внаслідок анексії Криму активи. Арбітраж присудив РФ виплатити компанії 44,45 мільйона доларів та компенсувати витрати на арбітражні слухання.
Зазначимо, що «Укрнафта» — напівдержавна видобувна компанія, частина акцій якої належить українському олігарху Ігорю Коломойському.
Раніше за позовами компаній Коломойського до міжнародних арбітражів проти Росії вже була низка позитивних рішень. Зокрема компанії вимагали отримати від Росії компенсацію за втрачені внаслідок анексії Криму активи.
Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів. Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму. Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.
Також у арбітражі проти Росії виграв сам Ігор Коломойський, якому Гаазький арбітраж присудив відшкодування за втрату контролю над аеродромом «Бельбек» у Криму.
12 вересня 2018 року стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму. Після цього російський державний «Внешэкономбанк» направив позов проти України до Стокгольмського арбітражу через «експропріацію» активів.
29 січня 2019 року Верховний суд дозволив компаніям групи Приват конфісковувати майно російських державних банків в Україні.