Постійна палата третейського суду в Гаазі підтвердила свою юрисдикцію у позові Ігоря Коломойського проти Росії, у якому український олігарх вимагає у Росії відшкодувати кошти за втрачений внаслідок анексії Криму аеропорт «Бельбек» у Криму.

Відповідне рішення арбітраж ухвалив 4 лютого, проте відомо про нього стало лише 15 лютого, передає «Інтерфакс-Україна».

Зазначається, що в арбітражі Коломойський вимагав у Росії відшкодувати йому збитки, які той зазнав через втрату контролю над аеропортом «Бельбек» через анексію Криму.

Арбітраж визнав юрисдикцію позову та те, що Коломойський має право на отримання відшкодування, проте остаточна сума відшкодованих збитків буде вирішена у майбутніх слуханнях.

Окрім цього, арбітраж у Гаазі підтвердив юрисдикцію та право на отримання відшкодування державному ПриватБанку. Банк вимагає у Росії 1 мільярд доларів.

Зазначимо, що Гаазький арбітраж раніше вже виносив рішення на користь українських компаній за втрачене через анексію Криму майно. Позивачами до Росії тоді виступили колишні власники ПриватБанку та компанії, які їм належать.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Арешт акцій, банкрутство або «тихій» відхід: що буде з російськими банками в Україні

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів. Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму. Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

12 вересня 2018 року стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму. Після цього російський державний «Внешэкономбанк» направив позов проти України до Стокгольмського арбітражу через «експропріацію» активів.

29 січня 2019 року Верховний суд дозволив компаніям групи Приват конфісковувати майно російських державних банків в Україні.

Поділитись: