Росія просить зібрати Радбез ООН через український закон про мову
Делегація Росії в ООН хоче провести засідання Ради Безпеки у зв’язку з ухваленням Верховною Радою України закону про мову.
Про це повідомив речник представництва України в ООН Олег Ніколенко у Facebook.
Дипломат назвав дії російських представників «черговим актом абсурду».
«Коментувати по суті це абсурдне звернення, яке здивувало не лише Україну, немає сенсу. Функціонування української мови в Україні ніяким чином не загрожує міжнародному миру і безпеці, підтримання яких є завданням Радбезу ООН. Цей закон — наше внутрішнє питання, яке в Кремлі намагаються політизувати», — написав він.
Ніколенко наголосив, що такі дії РФ — спроба маргіналізувати ключовий безпековий майданчик світу.
«Рішення про дату і час проведення засідання має схвалити голова. У травні це — Індонезія», — додав він.
Дипломат зазначив, що це засідання може відбутись у понеділок, 20 травня.
Нагадаємо:
- 25 квітня Верховна Рада ухвалила законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Після цього Зеленський анонсував «ретельний аналіз закону про мову» після вступу на пост президента.
- У Верховну Раду надійшло чотири постанови про скасування закону про українську мову, які парламент відхилив під час засідання 14-го травня.
- Закон просила не підписувати громадська організація «Інститут правової політики та соціального захисту імені Ірини Бережної». Утім суд відмовився навіть розглядати позов.
- Одразу після відхилення постанов голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав законопроект.
- Згодом це зробив президент Петро Порошенко.
Законопроект покликаний унормувати законодавство України про мову після того, як Конституційний суд скасував ухвалений у 2012 році так званий закон «Колесніченка-Ківалова». Він передбачав можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%. Низка обласних та місцевих рад визнали російську мову регіональною. Окрім того, регіональною у західних областях було визнано угорську мову, молдовську та румунську.