У Верховну Раду надійшло вже чотири постанови про скасування закону про українську мову. Парламент планує розглянути їх 14 травня на наступному пленарному засіданні.

Про це повідомив голова парламенту Андрій Парубій під час засідання 26 квітня, пише «Українська правда».

За регламентом у депутатів є дві доби на внесення відповідних постанов про скасування закону.

«Скасування цих постанов не становить для Верховної Ради ніяких труднощів. Але якщо ми їх скасуємо швидше, як через дві доби, і закон буде підписано швидше, як через дві доби, це може поставити під сумнів легітимність закону. Якщо зараз ми допустимо мінімальне порушення — ми не сумніваємося, вони підуть у Конституційний Суд. І це може поставити під сумнів закон про мову», — зазначив Парубій.

Він додав, що на наступному пленарному засіданні Рада розгляне всі ці постанови. Зазначимо, що наступне пленарне засідання заплановане на 14 травня.

«Наступного пленарного вівторка — ми поставимо ці постанови на розгляд. Ми їх тут же скасуємо. На той момент закон уже буде повністю підготовлений апаратом (Верховної Ради — ред.), всі правки зведені — я невідкладно його підпишу і невідкладно його підпише президент Порошенко», — зазначив Парубій.

Він наголосив, що для закону про мову немає жодного ризику.

Раніше «Опоблок» заявив, що заблокує підписання мовного закону.

Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада ухвалила законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Після цього Зеленський анонсував «ретельний аналіз закону про мову»після вступу на пост президента.

Перед голосуванням біля Ради люди влаштували акцію й вимагали ухвалення закону.

Поділитись: