Росія та Німеччина брехали, що санкції проти «Північного потоку-2» не вплинуть на проєкт — Нафтогаз
Напередодні запровадження санкцій США проти компаній, що будували російський морський трубопровід «Північний потік—2», Росія та Німеччина брехали про те, що запровадження цих санкцій ніяк не вплине на процес будівництва газогону.
Про це повідомив голова Нафтогазу Андрій Коболєв в інтерв'ю німецькому виданню Die Zeit.
За словами Коболєва, російські та німецькі посадовці свідомо брехали про те, що санкції США все одно не вплинуть на завершення «Північного потоку-2» тому, мовляв, у них немає ніякого сенсу.
«За кілька днів до запровадження санкцій німці та росіяни намагалися переконати американців, що санкції не матимуть ніякого ефекту на «Північний потік-2». Вони свідомо брехали», — заявив Коболєв.
Він зазначив, що Росія наразі не має можливості та технологій, необхідних для того, щоб добудувати останні кілометри трубопроводу в обхід України. Цими технологіями володіла компанія Allseas, зареєстрована у Швейцарії. Без її допомоги завершити будівництво потоку Газпрому не вдасться.
Водночас у самій Росії неодноразово заявляли, що здатні завершити «Північний потік», мовляв, країна має необхідні для добудови трубопроводу можливості. Однак судно розташоване на Далекому Сході Росії і лише 10 лютого вирушило до Сінгапуру. Для того, аби дістатися Балтійського моря та продовжити роботу над «Північним потоком-2» «Академіку Черському» знадобиться щонайменше 2 місяці.
Зазначимо, що російський Газпром будував «Північний потік-2» для того, аби мати змогу постачати свій газ до Європи в обхід газотранспортної системи України. Проєкт на 100% належить Росії, однак Газпром залучав іноземних партнерів для участі у ньому. Серед них — провідні енергетичні компанії Німеччини, Франції та Австрії.
«Північний потік-2» — друга гілка морського трубопроводу, який Росія будує через Балтійське море від узбережжя Росії до узбережжя Німеччини. З Півночі Німеччини газ з трубопроводу мав постачатися до Центральної Європи, забезпечуючи потреби Німеччини, Австрії, Чехії та низки інших країн. У разі завершення будівництва цього трубопроводу Росія отримала б можливість повністю відмовитися від традиційних шляхів постачання свого газу, зокрема за допомогою ГТС України.
Як ми повідомляли раніше, США вимагають від компаній-підрядників, які займаються будівництвом газопроводу «Північний потік-2» згорнути роботи до 20 січня, інакше їм загрожують санкції.
21 грудня 2019 року компанія Allseas, яка будує російський морський трубопровід, оголосила про зупинку робіт через санкції США, передбачені у підписаному Дональдом Трампом оборонному бюджеті.