Російські кораблі не зможуть продовжити будівництво трубопроводу «Північний потік-2» замість швейцарських, які припинили участь у проєкті через санкції США.

Про це повідомляє S&P.

В агентстві зазначають, що корабель «Фортуна», який міг би продовжити будувати трубопровід в обхід України, не дозволено використовувати у територіальних водах Данії.

Цей корабель має необхідне устаткування та потенційно міг би добудувати трубопровід, однак дозвіл на будівництво трубопроводу, який Данія видала 30 жовтня 2019 року, передбачає що кораблі повинні мати систему динамічного позиціювання. У «Фортуни» такої системи нема.

Єдиний російський корабель, який міг би продовжити будівництво «Північного потоку-2» не боячись санкцій США — судно «Академік Черскій». Цей корабель росіяни використовували для прокладки морських трубопроводів в арктичних водах. Однак наразі судно перебуває на Далекому Сходу Росії, а для того, аби продовжити будівництво «Північного потоку-2» у водах Данії йому потрібно буде пливти близько 2 місяців.

Напередодні компанія Allseas, яка будує російський морський трубопровід в обхід України «Північний потік-2», оголосила про зупинку робіт через санкції США, передбачені у підписаному Дональдом Трампом оборонному бюджеті.

20 грудня президент США Дональд Трамп підписав Закон про національний оборонний бюджет на 2020 рік, який, серед іншого, передбачає санкції проти компаній, що будують російський газопровід «Північний потік-2».

Поділитись: