Компанія Allseas, яка будує російський морський трубопровід в обхід України «Північний потік-2» оголосила про зупинку робіт через санкції США, передбачені у підписаному Дональдом Трампом оборонному бюджеті.

Про це йдеться у повідомленні на сайті компанії.

«Очікуючи на набуття чинності закону про національний оборонний бюджет США на 2020 рік, компанія Allseas призупинив свою діяльність щодо будівництва «Північного потоку-2». Allseas діятиме відповідно до норм законодавства США та очікує вказівки, що містить необхідні нормативні, технічні та екологічні роз'яснення від відповідного органу США», — повідомили у компанії.

Зазначимо, що компанія володіє унікальними технологіями з прокладання трубо морських трубопроводів на великих глибинах.

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

Нагадаємо, що 20 грудня у Мінську завершилися переговори між Україною та Росією про продовження транзиту газу. У Мінську сторони продовжували говорити після зустрічі у Берліні, під час якої досягли принципової згоди продовжувати транзит газу через Україну.

За підсумками переговорів у Мінську Україна та Росія підписали протокол. Наразі його деталей не повідомляється. Однак російські ЗМІ, з посиланням на заступника міністра енергетики Росії, повідомляють, що нова угода на транзит газу буде терміном на 5 років. Україна на переговорах вимагала 10-річного контракту.

Крім цього, як повідомили hromadske в Офісі президента, Газпром погодився виплатити 3 мільярди доларів боргу перед Нафтогазу за рішенням Стокгольмського арбітражу грошима.

Питання погашення заборгованості Газпрому за рішеннями арбітражів було одним з ключових на переговорах про транзит. Раніше Росія наполягала, щоб Нафтогаз відмовився від своїх вимог за рішеннями арбітражів у якості передумов початку переговорів. Згодом Росія включала це питання у так звані «пакетні домовленості», у які також включали відновлення прямого постачання газу до України.

Поділитись: