Рятувальники та синоптики розповіли, коли повітря у Києві стане чистішим

Рятувальники та синоптики кажуть, що напрямок вітру зміниться на початку наступного тижня, а поки північно—західний вітер приносить дим з Житомирщини, де продовжує горіти лісова підстилка та залишки деревини.

Глава Держслужби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін заявив на нараді з президентом, що найближчими днями опадів не прогнозується, а ДСНС створила резерв сил на випадок ускладнення ситуації.

«На початку наступного тижня вітер змінить напрямок на північний, очікується зменшення впливу займань на забруднення повітря в столиці», — сказав він.

Заступник директора Укргідрометцентру Анатолій Прокопенко розповів, що найбільший рівень забруднення в Києві спостерігається вночі та зранку. Загалом у столиці зважені речовини (пил і залишки горіння) перевищують граничну допустиму концентрацію у 2-4 рази, діоксид сірки, діоксид азоту та формальдегід перевищують норму у 2-3 рази.

«Найближчими днями північно-західний напрямок вітру збережеться. Вже 20-22 квітня вітер змінить напрямок на північний, і в ці дні очікується зменшення впливу на забруднення в Києві», — цитує Прокопенка «Інтерфакс-Україна».

Він наголосив, що повітря у столиці забруднене через пожежі на Житомирщині, а не через ситуацію у зоні відчуження Чорнобильської АЕС.

Прокопенко додав, що 19, 20 та 21 квітня можливий слабкий дощ, але він на ситуацію з повітрям суттєво не вплине.

Раніше в МВС заявили, що на Житомирщині загасили вже третину пожеж.

Нагадаємо, Київ вже третій день очолює рейтинг міст за рівнем забруднення повітря у світі. Станом на ранок 18 квітня індекс забруднення повітря у Києві становить 316 пунктів при нормі у 50 пунктів, а в деяких частинах області сягає 400 пунктів і вище.

За останню добу, 17 квітня, в екосистемах Києва та області зафіксували майже 40 пожеж, через що у повітрі перевищений допустимий рівень діоксиду сірки, формальдегіду та діоксиду азоту.

Радимо виконувати рекомендації МОЗ щодо того, як поводитись при такому забрудненні повітря.