Міністр охорони здоров’я Максим Степанов порадив жителям Київщини не виходити зранку на вулицю через смог, який утворився внаслідок спалювання сухої трави та сміття.

Про це Степанов сказав під час брифінгу.

«Днями ми бачимо і відчуваємо сильний смог у Києві. За інформацією ДСНС, цей смог — наслідок спалювання сухої трави та сміття на території приватних господарств. Хімічної та радіологічної загрози воно не несе. Радіаційний фон у Києві та Київській області у межах норми, не перевищує фонові значення», — зазначив міністр.

Степанов додав, що дим у повітрі може викликати головний біль, утруднене дихання, кашель та подразнення очей. Тому МОЗ просить проводити якомога більше часу вдома і через коронавірус, і через смог, пити 2-3 літри рідини на добу, не відчиняти вікна та частіше проводити вологе прибирання.

Міністр особливо закликав дотриматись порад людей, які мають серцево-судинні захворювання.

Фото:

МОЗ

Речниця Державної служби з надзвичайних ситуацій Вікторія Рубан розповіла hromadske, що у Києві фіксують перевищення небезпечних частин, причина цьому — пожежі.

Нагадаємо, у зоні відчуження Чорнобильської АЕС 15 квітня припинила розповсюджуватися масштабна пожежа, зокрема допоміг дощ. Відкритого вогню більше не було, але рятувальники продовжували гасити деревину, що тліє.

16 квітня в ДСНС повідомили, що у Чорнобильській зоні відчуження поблизу колишнього села Корогод виникли невеликі місцеві горіння. Рятувальникам вдалося їх загасити, але місце все ще задимлене.

Крім того, 16 квітня Київ та прилеглі населені пункти накрила пилова хмара. Синоптики кажуть, що причина такого явища — зміни клімату, а саме недостатня кількість опадів.

Поділитись: