«Самогубство для економіки»: ексміністр розвитку економіки виступив проти закриття підприємств на карантин
Ексміністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов розкритикував пропозицію нового уряду закривати підприємства по всій Україні для недопущення поширення коронавірусу.
Про це Милованов написав у Facebook.
«Під час кризи економіка має працювати. Так, певні підприємства мають бути і вже зупинені для карантину і не поширення вірусу. Але масова зупинка підприємств державою — це самогубство для економіки», — заявив Милованов.
Він зазначив, що підтримує обмежувальні заходи, запроваджені на період карантину. Однак ці обмеження не повинні призводити до зупинки підприємств.
«Можна перевести підприємства і організації на меншу потужність, щоб працювало значно менше робітників і були знижені ризики розповсюдження вірусу. Тоді підприємства не будуть повністю зупинятись, працівники будуть отримувати частину зарплати, будуть платитись певні податки», — пояснив ексміністр.
Він вважає, що у разі часткової зупинки виробництва підприємствам буде набагато легше відновитися після кризи, ніж тим, які зупиняться повністю.
Напередодні прем’єр-міністр України Денис Шмигаль закликав роботодавців по всій Україні призупинити свою роботу. Він також анонсував урядові програми підтримки бізнесу та людей, які втратять роботу через карантин.
Раніше депутати запровадили низку пільг для бізнесу задля його підтримки у зв'язку з карантином та поширенням коронавірусу. Серед них:
- Звільнення бізнесу від штрафів за порушення податкового законодавства у період з 1 березня по 30 квітня 2020 року;
- Звільнення від оподаткування єдиним соціальним внеском всіх ФОПів за березень та квітень 2020 року, за несплату ЄСВ за цей період не штрафуватимуть;
- Встановити мораторій на перевірки бізнесу з 18 березня по 31 травня 2020 року;
- Продовжити термін подання річної декларації про майновий стан (подається громадянами, зокрема держслужбовцями) до 1 липня 2020 року (термін подання річної декларації закінчується 30 квітня);
- Зробити податкові канікули з плати за землю (місцевий податок) з 1 березня по 30 квітня 2020 року;
- Виключити нежитлову нерухомість з бази оподаткування податком на нерухоме майно протягом 1 березня-30 квітня 2020 року.